Ako Čínske Apple je prezývaná už dlhé roky spoločnosť Xiaomi, ktorá Cupertinskeho giganta kopíruje a nijako sa tým netají. V poslednej dobe si už firma razí svojú vlastnú cestu aj keď si kde tu nejaký nápad požičia. Dnes si ukážeme bezdrôtové slúchadlá Xiaomi AirDots, ktoré svojim vizuálom síce celkom nekopírujú AirPods, avšak názov majú  takmer totožný.

Xiaomi AirDots, perfektný produkt s lišiackym názvom

Apple AirPods tu už máme nejaký ten piatok. Niektorí si za slúchadla priplatili vyše 150€, iný sú zase spokojní s klasickými káblovými, ktoré sú dostupné v balení každého iPhonu. Istá skupina používateľov sa na AirPods pre vysokú cenu vykašľala a kúpila si kvalitnejšie a väčšie slúchadlá, často krát aj za tretinovú cenu. Prístup je samozrejme rôzny, ten hodnotiť nebudeme. Ukážeme si ale nové slúchadlá od „Čínskeho Apple“, ktoré nesú názov Xiaomi AirDots. Ten je prekvapivo v tomto prípade tým jediným, čo firma skopírovala od Apple.

Xiaomi AirDots ala ako si urobiť z Applu dobrý deň! - ioty.sk
Slúchadlá sú tvarované tak, aby sa dali pohodlne používať – ioty.sk

Xiaomi AirDots originálne AirPods v podstate ničím okrem farby nepripomínajú. Sú síce biele ale argumentovať sa dá aj tým, že skrátka veľa slúchadiel býva bielych. Dôležitý je ich úplne iný tvar, ktorý je podľa výrobcu prispôsobený ľudskému uchu prečo najpohodlnejšie počúvanie hudby. Vôbec nič z nich nevytŕča a jedno slúchadlo váži len 4,2g, vďaka čomu ani nebudete mať pocit, že ho máte v uchu.

Zaujímavé ovládanie, priemerná výdrž batérie a krabička

Slúchadlá Xiaomi AirDots prichádzajú aj s pomerne zaujímavým spôsobom ovládania. Na oboch slúchadlách sa nachádza malá, dotykový plocha, pomocou ktorej môžte prijať/zložiť hovor, prípadne preskočiť/pozastaviť prehrávanú hudbu. Výdrž batérie síce neohromí ale 4 hodiny nepretržitého počúvania určite na bežné používanie postačia. Slúchadlá využívajú tiež technológiu USB 5.0, vďaka čomu fungujú aj pokiaľ máte telefón vo väčšej vzdialenosti.

Xiaomi AirDots ala ako si urobiť z Applu dobrý deň! - ioty.sk
Xiaomi AirDots ala ako si urobiť z Applu dobrý deň! – ioty.sk

Xiaomi AirDots budete nosiť v plastovom púzdre, ktoré zároveň slúži aj ako nabíjačka. Podobne ako to má vymyslené Apple s AirPods. Pokiaľ bude púzdro naplno nabité, slúchadlám doplné šťavu 2 krát. Púzdro tiež prináša dôležitú funkciu párovania. Pokiaľ do neho slúchadlá vložíte, automaticky sa odpoja od vášho zariadenia. Pokiaľ ich vyberiete, začnú sa párovať. Všetko automaticky a samozrejme bleskovo rýchlo.

Xiaomi AirDots ala ako si urobiť z Applu dobrý deň! - ioty.sk
Jednoduchý produkt za nie príliš veľa peňazí, to sú Xiaomi AirDots – ioty.sk

A cena? Pche Xiaomi AirDots nezničia len Apple

Pokiaľ si to zosumarizujeme nevidíme produkt, ktorý je najlepší na svete vo svojej kategórií. Ten ale žiaľ nevidíme, ani keď sa pozrieme na Apple AirPods. Nechceme ich nijako zhadzovať ale za cenovku presahujúcu 150€ sa už dajú kúpiť lepšie a kvalitnejšie produkty. Na druhú stranu ale v Xiaomi AirDots vidíme jednu veľmi rozumnú voľbu. Ponúkajú všetko dôležité a používateľ sa veľmi rýchlo prispôsobí. V domovskej Číne už spoločnosť spustila predobjednávky. Pýta si za ne 199 juanov, čo je v prepočte asi 25€. Čítaš správne!

Cena je minimálne 6 násobne nižšia ako v prípade Apple AirPods. V mnohých ohľadoch je táto cena oprávnená ale rozdiel je v prípade protihodnoty len minimálny. Xiaomi dobíja trhy a tak uvidíme, ako sa bude Čínskemu Apple dariť s predajom AirDots. Veľmi sa na ne tešíme.

Xiaomi AirDots ala ako si urobiť z Applu dobrý deň! - ioty.sk
Xiaomi AirDots ala ako si urobiť z Applu dobrý deň! – ioty.sk

zdroj: TheVerge

Comments are closed.