Okuliare vymažú reklamy z vášho života? Áno, už niečo také existuje a skutočne to funguje. Reklamy sa nachádzajú všade okolo nás a povedzme si na rovinu, že ich už vnímame podvedome a poväčšine nás skôr otravujú. 

Okuliare vymažú reklamy z vášho života

Nie každý sa neustále potrebujeme pozerať na vizuálny smog, ktorý je všade okolo nás. Ten sa stal súčasťou mnohých miest po celom svete a výnimkou nie je ani Slovensko. Čo sa týka internetu, dá sa použiť takzvaný AdBlock. Hoci to nie je úplne fér, voči prevádzkovateľom webov, ktorí práve kvôli AdBlocku získavajú menej peňazí a tým pádom aj nemôžu investovať do kvalitnejších služieb funguje to už dlhé roky. Možno ani nevieš, ale túto technológiu si môžeš nastaviť aj vo svojom smartfóne.

Dnes sa však ideme baviť o celkom inom produkte, ktorý sa objavil na Kickstarteri s cieľom získať aspoň 25 000$ a ku dnešnému dňu má už okolo 130 000$. Kampaň bude navyše bežať ešte celých 13 dní. Okuliare vymažú reklamy z vášho života nesú názov „IRL Glasses“ (IRL je skratka pre „In Real Life“) a zakryjú všetko obsah, ktorý sa nachádza na LCD a LED obrazovkách. Je asi jasné, že niečo podobné na Slovensku príliš nemá význam používať. Tu sa reklamy vyskytujú stále predovšetkým v printovej podobe. V mestách akými sú ale New York, Londýn, Tokyo a podobne to už význam má.

Obrovské reklamy všade, raz to možno čaká aj nás

Práve vo vyššie uvedených miestach sa okuliare, ktoré vymažú reklamy z vášho života náramne hodia. Určite existuje klientela, ktorá sa túži prejsť po meste s tým, že uvidí, ako mesto skutočne vyzerá. Dnes to žiaľ vyzerá tak, že sa ľudia pozerajú predovšetkým na reklamy a sem tam uvidia aj nejaký ten kúsok toho mesta. Uvidíme, ako sa bude projektu dariť do budúcnosti. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať reklamný smog v digitálnej podobe na Slovensku vo väčších mestách. Momentálne sa tu s ním až tak často nestretávame ale všetko raz môže prísť a potom už budeme musieť nasadiť tieto okuliare aj my. Je to taký AdBlock ale offline…

Okuliare, ktoré vymažú reklamy z vášho života - ioty.sk
Takto krásne to celé funguje – ioty.sk

Dizajn nebude len taký obyčajný, cena primeraná

Okuliare bývajú často aj módnym prvkom a IRL Glasses nebudú výnimkou. Ich dizajn bol rozpracovaný v niekoľkých verziách avšak napokon sa inžinieri dohodli na tvare, ktorý je inšpirovaný filmom They Live (1988). Ich farba je jedine čierna a na bokoch nájdeme ich názov. Okulaire, ktoré vymažú reklamy z vášho života však nebudú slúžiť len na tento účel. Okrem tejto skvelej funkcie obsahujú aj polarizáciu kategórie TAC 1.1, Cat 3 a UV 400. Sú to teda klasické slnečné okuliare, na každodenné použitie.

Ak si sa pýtal na cenu, odpoveď je 49$. Výrobca sľubuje, že budú vyrábané z kvalitnej konštrukcie, ktorá sa len tak nepoškodí, prípadne nerozbije. Myslíme, že primerané vzhľadom na fakt, že vás ochránia pred slnkom aj pred reklamou a prinášajú niečo originálne, čo povieš?

Okuliare, ktoré vymažú reklamy z vášho života - ioty.sk
Dizajn je jednoduchý – ioty.sk

Comments are closed.