Samsung už veľmi dávno uvažoval nad konceptov skladacieho smartfónu a prezentačné videá ako by to mohlo vyzerať sme mohli sledovať roky dozadu. Vtedy sa nám to zdalo ako nerealizovateľná budúcnosť ale ako sa ukazuje trend a vývoj ide stále dopredu a skladací smartfón od Samsungu, respektíve jeho displej bol konečne aj oficiálne predstavený. Jeho cenovka nebude žiadna sranda. 

Skladací smartfón od Samsungu je veľký krok vpred

Juhokórejský gigant sa vždy snažil inovovať čo najviac to len išlo. Dostalo sa to až do bodu, kedy to pár rokov vyzeralo, že nám firma vlastne už nemá čo ponúknuť (to vo všeobecnosti platilo pre celý mobilný priemysel). Dnes už ale vieme, že to nie je celkom pravda. Ďalším krokom rozvoja technológií sú celkom určite skladacie smartfóny, ktoré dokážu vyrobiť akýsi hybrid medzi smartfónom a tabletom. Človek môže jednoducho používať to čo aktuálne potrebuje, všetko má však v jednom zariadení.

Samsung si veľmi dobre uvedomuje svoju výhodnú pozíciu na trhu, keď ako jeden z prvých dokázal takýto smartfón, respektíve koncept smartfónu predstaviť verejnosti. Nový ohybný Infinity Flex displej je jednoducho obrovský pokrok a tak je celkom jasné, že to nebude zadarmo. Dokonca to nebude ani hneď. Skladací smartfón od Samsungu by sa mal objaviť až niekedy počas budúceho roka. Ponesie celkom príznačný názov Galaxy s označením písmena „F“.

Skladací smartfón od Samsungu bude extrémne predražený - ioty.sk
Takto funguje nová technológia displeja – ioty.sk

Cena bude len pre vyvolených, počet zariadení tiež

Hoci to možno vyzerá jednoducho, začať vyrábať podobné zariadenie určite také jednoduché nebude. Len uvedenie všetkého do prevádzky bude sprevádzať veľa problémov a času, ktorý sa podpíše aj na počte vyrobených kusov. Tých by nemalo byť veľa a dostať sa k novinke s názvom Galaxy F bude skôr šťastie. O to zaujímavejšie bude to, koľko za toto „šťastie“ človek zaplatí.

Presne ceny samozrejme nepoznáme a budeme ich poznať až za niekoľko mesiacov avšak už teraz odborníci odhadujú, že to určite nebude lacný špás. Triezve názory hovoria o sume 2000$ čo je v prepočte zhruba 1750€! Pokiaľ si si teda myslel, že Apple so svojim iPhonom XS Max v základnej verzií za 1250€ prekročilo všetky možné medze, Samsung sa nad tým len pousmeje. Na druhú stranu bude skladací smartfón predsa len niečim iným a nevídaným.

Skladací smartfón od Samsungu bude extrémne predražený - ioty.sk
Skladací smartfón od Samsungu bude extrémne predražený – ioty.sk

zdroj: trustedreviews

Comments are closed.