Zamyslel si sa niekedy nad tým, koľko dní musí pracovať Slovák aby si kúpil iPhone XS? Nie? No možno by si sa mal, lebo následujúce štatistiky, ktoré priniesla stránka Picodi sú viac ako zaujímavé. Okrem počtu dní sa dozvieš aj to, v ktorej krajín by ti stačilo pracovať najmenej a v ktorej zase najviac. 

Koľko dní musí pracovať Slovák aby si kúpil iPhone XS?

iPhone považujeme mnohí za úplne bežnú súčasť nášho života a dá sa povedať, že aj takú samozrejmosť. Je to skrátka dobrý a spoľahlivý telefón od spoločnosti Apple, ktorý má jedny z najlepších parametrov a fotoaparátov, aké sa dajú na trhu kúpiť. Nebáli by sme sa dokonca tvrdiť, že to bol práve iPhone v roku 2007, ktorý ostatným výrobcom ukázal ako majú vyzerať smartfóny a všetka konkurencia sa svojim spôsobom vyvinulá práve z prepracovaných nápadov Applu. O tom ale inokedy…

Koľko musíme pracovať na iPhone XS 64GB?

Hoci by si možno očakával, že sa tieto štatistiky budú zaoberať predovšetkým toho najväčšie a najdrahšieho iPhonu XS Max 512GB, si na omyle. Ak ťa bližšie zaujímajú neskutočné ceny týchto produktov, prečítaj si viac v tomto článku. Článok s názvom „Koľko dní musí pracovať Slovák aby si kúpil iPhone XS?“ sa primárne zameriava na priemerných ľudí a tak tu musíme zvoliť aj pravdepodobne najkupovanejšiu verziu telefónu. Tým je jednoznačne 64GB iPhone XS (na farbe nezáleží). Cena zariadenia je už tak či tak poriadne prestrelená. Za tento model zaplatíš 1149-1199€ (v závislosti od predajne).

Podľa dát, ktoré Picodi získala zo Štatistického úradu Slovenskej Republiky vieme, že priemerná hrubá mzda v prvom polroku 2018 bola 980€. Pokiaľ si to premeníme na čistu mzdu, vyjde nm asi 748€. Ak by si si teda chcel kúpiť nový iPhone, v robote by si musel sedieť približne 33,1 dňa! Samozrejme, že by si popritom neplatil iné výdavky ako strava, nájom či energie. Ak si ale myslíš, že sme na tom veľmi zle, trošku ťa potešíme. Podstatne horšie sú na tom napríklad obyvatelia Filipín. Tu sa na nový iPhone pracuje viac ako 156 dní. Naopak vo Švajčiarsku by to trvalo asi 5,1 dňa. Radosť žiť!

Koľko dní musí pracovať Slovák aby si kúpil iPhone XS - ioty.sk
Koľko dní musí pracovať Slovák aby si kúpil iPhone XS – ioty.sk

 

Comments are closed.