Na bezdrôtovú sieť WiFi sme si už všetci dávno zvykli. Kedysi fenomén je dnes súčasťou azda každej domácnosti. Hoci sú routre čím ďalej tým výkonnejšie a dokážu pokryť viacej priestorov, aj tak to často v domácnostiach nestačí a ľudia majú problém so slabým či pomalým pripojením. Riešenie môže byť pritom také jednoduché a stojí pár eur. Predstavujeme vám Xiaomi WiFi Extender Pro. 

Xiaomi WiFi Extender Pro

Ak vás trápi nefunkčná WiFi v niektorých častiach bytu a vyskúšali ste už naozaj všetko, nie je to nič výnimočné. Niekedy router bohužiaľ nedokáže poslať signál práve tam, kde ho potrebujeme a tak využívame napríklad „cenné“ mobilné dáta. Riešenie je pritom veľmi jednoduché a stojí sotva niekoľko eur. Bavíme sa o takzvaných zosilňovačoch WiFi signálu, ktoré zasadíte do miestnosti so zlým pokrytím.

Xiaomi WiFi Extender Pro je jedným z nich a verte alebo nie, skutočne funguje. Kompaktné rozmery a jednoduchý dizajn sú určite vlastnosti, ktoré privíta nejeden „minimalista“. Na zadnej strane nájdeme až 2 dBi antény. Vďaka ním máte pokrytie v celej domácnosti. Okrem iného máte stále k dispozícií veľmi slušnú rýchlosť prenosu až 300Mbps. Nastavuje sa pomerne jednoducho a to priamo cez váš smartfón. Na to aby fungoval budete musieť obetovať jednu zástrčku. To však určite nebude žiaden problém. Pokiaľ si myslíte, že za toto zariadenie miniete desiatky eur, ste na omyle. Na Čínskych stránkach sa dá zakúpiť za sumu okolo 10€! To skutočne stojí za to!

Xiaomi WiFi Extender Pro - problém s WiFi už nie je problém - ioty.sk
Jendoduchý dizajn a príjemné rozmery – ioty.sk

Problém si vyriešite sami a bez technika

Ako sme už vyššie uvideli, na to aby ste si zosilňovač nastavili, nebudete potrebovať nikoho iného, len smartfón. Pomocou aplikácie všetko nastavíte a môžete s radosťou surfovať. Poväčšine tieto problémy riešia technici, ktorí si za svoje peniaze zvyknú vypýtať nemalé peniaze. Navyše nie vždy je takýto technik zárukou toho, že vám to bude v celom byte rovnomerne fungovať. Zosilňovač Xiaomi WiFi Extender Pro však určite pomôže. WiFi chytíte naozaj všade. Vyskúšajte to 🙂