Kedysi sme chceli nosiť vo vreckách čo najmenšie zariadenia, posledné roky sa starodávny trend mení. Výrobcovia sa prispôsobujú záujmu trhu a vyslovene sa predbiehajú v tom, koho produkt bude najväčší. Apple aktuálne ponúka model XS Max s 6,5″ displejom na celej prednej strane. Samsung Galaxy Note 10 nechce ostať pozadu. Budúcoročný model má ponúknuť ešte viac. 6,7″ už nemá tak ďaleko od najmenších tabletov. 

Samsung Galaxy Note 10 prekoná hranice

Aktuálna generácia Samsungu Galaxy Note 9 ponúka 6,4″ displej. Obrovský rozmer zobrazí všetko v nádhernej kvalite a používatelia tento produkt kupujú s radosťou po celom svete. Apple však Samsung v jednom bode mierne predbehlo. Do svojho najväčšieho zariadenia v histórií napasovalo až 6,5″ uhlopriečku (doteraz mala najviac 5,8″ v iPhone X), čo si Juhokórejská konkurencia veľmi dobre uvedomuje. V tomto smere cíti, že môže ponúknuť používateľom ešte viac. Budúcoročný model má mať až 6,7″. Wow!

Samsung Galaxy Note 10 pravdepodobne ponúkne 6,7 displej - ioty.sk
Samsung Galaxy Note 10 ponúkne najväčší displej aký tu kedy bol – ioty.sk

Podľa posledných informácií, ktoré unikli na verejnosť dala spoločnosť príkaz na výrobu takéhoto displeja. Využívať bude samozrejme OLED technológiu a po stranách nebude mať žiadne rámčeky (alebo len veľmi minimálne). Samozrejmosťou tu potom bude fakt, že sa Samsung Galaxy Note 10 nebude „opičiť“ po Americkom konkurentovi, iPhone XS Max a neprinesie výrez, do ktorého by mohol skryť obdobnú funkciu „Applovského“ Face ID. Štíhle telo a nový dizajn navyše budú stať aj za faktom, že Samsung Galaxy Note 10 príde o 3,5 mm audio jack konektor, ktorý ešte v roku 2016 ako jeden z prvých odstránilo práve Apple s modelom 7/7 Plus.

Meno po slávnom umelcovi

To, že budúcoročná novinka z dielne Samusngu nebude žiadne „B-éčko“ naznačuje aj tajný názov, ktorý údajne využívajú vývojári a inžinieri spoločnosti. Samsung Galaxy Note 10 sa tu označuje ako „DaVinci“. Inšpiráciou je talian Leonardo DaVinci. V histórií jeden z najgeniálnejších vynálezcov a umelcov.

Samsung Galaxy Note 10 pravdepodobne ponúkne 6,7 displej - ioty.sk
Telefón dostane úplne nový dizajn – ioty.sk

Zariadenie bude teda špička aj po výkonnostnej stránke. Samozrejmosťou bude perfektný fotoaparát vpredu aj vzadu a taktiež nové technológie, ktoré ešte nepoznáme. Výdrž batérie by mala byť tiež prelomová. Jedným z dôvodov je aj fakt, že telo tohto produktu bude výrazne väčšie ako doteraz a zmestí sa sem viacej kapacity. Nechajme ale špekulácie špekuláciami. Čo si myslíte o 6,7″ displeji? Je to ešte vôbec smartfón alebo skôr tablet? Ľudovo takýmto produktom hovoríme phablet…

Samsung Galaxy Note 10 pravdepodobne ponúkne 6,7 displej - ioty.sk
Rozmery z neho nebudú robiť smartfón ale skôr tablet, ľudovo nazývaný aj ako „phablet“ – ioty.sk

 

 

Comments are closed.