Doba so smartfónmi sa neustále rozmáha. Kedysi sme za lepšie dotykové zariadenia platili rádovo stovky eur. Dnes už sa takéto produkty pohybujú na hranici medzi 100€-300€. My vám však vieme dneska ukázať smartfón za 80€, ktorý ponúka výkon niekoľko násobne drahšieho zariadenia. 

Smartfón za 80€, LeEco Le 2 (X522)

Nie každý potrebujeme telefón za stovky eur. Niekomu stačí možno aj takýto smartfón za 80€, ktorý ponúka slušnú výbavu a okrem volania či písania SMS aj onú prídavnú hodnotu. Zoznámte sa s extrémne lacným a zároveň extrémne výkonným LeEco Le 2 (X522). V prvom rade na ňom nájdeme plne hliníkový rám, čo je v tejto cenovej kategórií plastových krytov pomerne netradičné. Vpredu nájdeme potom inú kávu. 5,5″ IPS displej ponúka rozlíšenie a aj uhlopriečku zhodnú s iPhonom 6-8 Plus! Je to konkrétne FullHD, teda 1920×1080.

Smartfón za 80€ rozbije každú drahšiu konkurenciu - ioty.sk
Smartfón za 80€ ponúka 5,5″ IPS displej s FullHD rozlíšením stojí za to – ioty.sk

O výkon sa stará Snapdragon 652, ktorý je veľmi dobre známy predovšetkým zo strednej triedy produktov. Nepatrí síce medzi špičku ale viac ako silno postačuje svojmu účelu v tomto zariadení. Pomerne slušne výkonný je aj grafický čip. O operačnú pamäť RAM sa starajú 3GB a interné úložisko ponúka 32GB. Žiaľ v tomto prípade nie je možné rozšíriť ho o micro SD karty. Menej náročnému používateľovi musí ale 32GB bohato stačiť. Telefón nebude mať problém vykonať akékoľvek náročné procesy či spustiť prepracovanejšie hry.

Fotoaparát

Pokiaľ si myslíte, že sa nízka cena prejaví aj vo fotoaparáte, mýlite sa. V prvom rade nájdeme na zadnej strane 16 MPx čip, ktorý ponúka slnečnú clonu f/2.0. Fotografie budú teda krásne ostré a nezahanbia ani v tme. Okrem iného môžete nahrávať video až v rozlíšení 4K. Optická stabilizácia však tomuto zariadeniu chýba.

Smartfón za 80€ rozbije každú drahšiu konkurenciu - ioty.sk
Telefón ponúka aj veľmi slušný fotoaparát – ioty.sk

Tu sa ukazuje nižšia cena. Stále je to však celé na veľmi slušnej úrovni. Predná kamera ponúka taktiež slušné rozlíšenie, konkrétne 8 MPx. Pre zadnú stranu je potom samozrejmosťou aj blesk (čudovali by ste sa ale na tento detail niektoré lacné smartfóny akosi zabúdajú).

Ostatné

Čo sa týka operačného systému, pracuje tu Android 6.0 Marshmallow. Telefón však počíta z vlastným používateľským rozhraním označeným ako eUI 5.6. Pokiaľ ale telefón zapnete, automaticky sa vám ponúkne aktualizácia, s ktorou získate novší Android 7.0 Nougat a nadstavbu eUI 5.9.

Systém vám pobeží naozaj dlho. Vďaka baterke s kapacitou 3000 mAh je niekoľkodňová výdrž samozrejmosťou. Okrem iného ponúka toto zariadenie aj rýchlo-nabíjanie. Bezpečnosť zaobstaráva senzor otlačkov prstov, ktorý nájdeme na zadnej strane. Tento smartfón za 80€ okrem iného dokáže aj ovládať domáce spotrebiče a ponúka špeciálnu technológiu CDLA na prenos zvuku v bezstratovej kvalite (FLAC). Užitočnými môže byť aj dual-sim, ktorá sa v dnešnej dobe hodí ako soľ. Čo teda poviete?

Smartfón za 80€ rozbije každú drahšiu konkurenciu - ioty.sk
Podpora Dual-SIM je veľmi užitočná – ioty.sk