Ešte v roku 2007 nám Steve Jobs predstavil budúcnosť. Aj takto by sme mohli nazvať prvý iPhone, ktorý bol bezpodmienečne v danej dobe ukazovateľom smeru, akým sa majú vyberať smartfóny. Aj tento produkt však musel mať svoje prototypy. Dnes majú obrovskú hodnotu. Jeden prototyp prvého iPhonu mieri do auckie. Jeho cena rýchlo rastie! 

Prototyp prvého iPhonu

Hoci to znie možno ako tabu, skutočne sa von zo spoločnosti Apple dostávajú prototypy jednotlivých produktov. Napríklad tu si môžete prečítať o najväčšom zberateľovi týchto zariadení na svete. Veľa z týchto prototypov potom končí na svetoznámej internetovej aukčnej sieni Ebay. Tu si hľadajú nových majiteľov, ktorí sú ochotní za jednotlivé kúsky zaplatiť horibilné sumy. Najnovšie sa tu objavil prototyp prvého iPhonu.

Súčasný majiteľ tohto zariadenia pochádza z Amerického Portlandu. Napriek tomu, že nás všetkých asi najviac zaujíma to, ako sa ku zariadeniu dostal, je to jediná informácia, ktorú zatiaľ neprezradil. Podľa fotiek je ale zjavné, že sa nejedná o žiaden falzifikát. Na zadnej strane môžeme vidieť vygravírované informácie o sieťach a pripojeniach. Tak isto tu je aj verzia prototypu (1.1.1). Operačný systém sa taktiež zhoduje s tým, ktorý sa v prototypoch prvého iPhonu odjakživa používal.

Operačný systém sa zhoduje s tým, ktorý sa používal v podobných prototypoch iPhonu 2G - ioty.sk
Operačný systém sa zhoduje s tým, ktorý sa používal v podobných prototypoch iPhonu 2G – ioty.sk
Prototyp prvého iPhonu sa zháňa veľmi ťažko. Na fotke môžeme vidieť gravírovanie na zadnej stene zariadenia - ioty.sk
Prototyp prvého iPhonu sa zháňa veľmi ťažko. Na fotke môžeme vidieť gravírovanie na zadnej stene zariadenia – ioty.sk

Zariadenie pochádza ešte z roku 2006 (čo samozrejme sedí, nakoľko sa už pozeráme skoro na hotový produkt). Podľa informácií bol prototyp prvého iPhonu ručne vyrobený v Cupertine. Je tu aj jedna zaujímavosť. Hoci prvá generácia iPhonu 2G vážila len 135 gramov, jeho prototyp bol evidentne ťažší. iPhone na fotkách váži totižto 144,5 gramu, čo je značný rozdiel!

Môže za to aj to, že sa na ňom skutočne nachádza ešte mnoho zmien oproti produkčnej verzii. Kompletne celé vnútro je odlišné. Tak isto aj baterka alebo komponent pre Wi-Fi. Ináč vyzerá zariadenie na fotkách ako klasický iPhone 2G z roku 2007. Zohnať niečo takéto je v dnešnej dobe veľmi náročné. Aj preto začínala aukcia na cenovke 10 200$. Cena stále rastie.

Telefón sa predáva v takejto peknej krabičke - ioty.sk
Telefón sa predáva v takejto peknej krabičke – ioty.sk
Prototyp vo verzií 1.1.1 - ioty.sk
Prototyp vo verzií 1.1.1 – ioty.sk
Toto sú jednoznačne dobre investované peniaze - ioty.sk
Toto sú jednoznačne dobre investované peniaze – ioty.sk

Comments are closed.