Inteligentný domov | 6 produktov, ktoré vám ho vytvoria

Inteligentné telefóny, inteligentné autá, inteligentné hodinky a po novom aj inteligentný domov. To je budúcnosť, ktorá sa neustále približuje realite a každý deň máme k dispozícií nové a nové technológie, ktoré môžeme zúžitkovať pre náš pohodlnejší život. Pokiaľ chcete inteligentný domov aj vy, prečítajte si o šiestich produktoch, ktoré vým s ním pomôžu!

6Hlasový asistent musí mať každý inteligentný domov

Inteligentný domov | 6 produktov, ktoré vám ho vytvoria - ioty.sk
Hlasový asistent je veľmi dôležitý základ, pokiaľ chcete inteligentný domov. Problémom ale môže byť jazyk – ioty.sk

Hlasový asistent je asi prví vec, ktorú by ste si mali zadovážiť v prípade, že túžite po inteligentnej domácnosti. Práve cez neho totižto môžte ovládať všetky inteligentné zariadenia a nemusíte preto vyťahovať ani telefón. To čo poviete, automaticky urobí, riadi sa teda vašim hlasom, nie rukami. 

Amazon Echo

Možno to tak ani nevyzerá, no hlasových asistentov je na trhu pomerne dosť. Jedným z najlepších je ale zaručene Amazon Echo, kde nájdete aj hlasovú asistentku Alexa. Práve tento gadget dokáže pracovať s mnohými inými produktmi, ktoré sú súčasťou vášho domova. Na všetko potrebujete predovšetkým jednoduché a krátke príkazy. Problémom môže byť nateraz jazyk avšak podľa nášho názoru to už onedlho problém nebude a navyše mnoho ľudí vie základné príkazy povedať aj po anglicky.

Okrem toho, že pomocou tohto hlasového asistenta budete ovládať vašu inteligentnú domácnosť, umožní vám tiež sledovať vaše upozornenia či napríklad vyhľadávať pomocou Google rôzne informácie. V USA dokáže objednať pomocou hlasu aj pizzu avšak sami netušíme, ako môže táto funkcia fungovať aj u nás. Pokiaľ nechcete Amazon, siahnite po alternatíve od Google. Jeho názov je Google Home Mini a dokáže veľmi podobné veci ako konkurent od Amazonu. Okrem iného vám zostaví nákupný zoznam, odpovie vám na vaše otázky a pripomenie plány, ktoré máte synchronizované.

Riešenie od Apple?

Ak ste fanúšikom spoločnosti Apple, potom bude pre vás asi jasnou voľbou inteligentný reproduktor HomePod. Ten je dokonalý svojou cenovkou aj technológiou avšak v prvom rade ho u nás zoženiete omnoho ťažšie. V druhom rade zaplatíte niekoľko násobne viac. Asistent využíva hlasovú asistentku Siri a opäť je aj veľmi šikovný. Možno však zbytočne drahý.

Späť