Hra GTA San Andreas patrí medzi najkultovejšie herné tituly nie len celej série od Rockstars Games ale všetkých doteraz vydaných hier. Je to klasika, ktorú hrala väčšina z nás ešte na PS2 prípadne PC a dnes si ju môžeme stiahnuť napríklad na iOS či Androide. Hra by dnes oslavovala 14 rokov. Pozrite sa, čo sa z nej podarilo vytlačiť! 

GTA San Andreas a dokonalý grafický mód

Grafika hry GTA San Andreas bola v dobe vydania viac ako slušná. Bolo to však v roku 2004 a povedzme si na rovinu, že už v tej dobe sme poznali aj o čosi prepracovanejšie hry. Tento titul stále obsahoval prvky z GTA 3 či GTA Vice City a v dobe vydania to bolo cítiť. Po 9 rokoch sa hra dočkala vylepšenia. To však prišlo predovšetkým na mobilné zariadenia iOS a Andorid. Hra získala najmä dokonalejšie odlesky avšak v ničom inom sa nezmenila.

GTA San Andreas bolo vždy preslávené nie len legendárnym príbehom ale aj možnosťou všetko „premódovať“. Nové autá, domy, cesty. To všetko hre pridalo na popularite. V roku 2004 by sme si asi ani zďaleka nepomysleli, že by hra mohla byť aspoň trochu aktuálna aj v roku 2018 (to je ako keby sme písali o podobnej hre v roku 2004, ktorá vyšla v roku 1990). Napriek tomu sa to stalo a existujú špeciálne grafické vylepšenia od komunity, ktoré prostredie hry zmenia od úplných základov.

Pribudnú kaluže, nádherné efekty zo slnka, omnoho lepšie textúry ciest, odlesky áut (a všetkého naokolo). Niekedy máme skrátka pocit, akoby sme sa pozerali na novšie GTA V.

Nájdu sa aj mnohé nedokonalosti, všetko sa však zakryť nedá

Samozrejme, pokiaľ budete video nižšie sledovať len preto aby ste našli nejaké nedokonalosti, nezrátate ich ani na prstoch oboch rúk. Je ich tu skrátka obrovské množstvo. Nie úplne presvedčivý tieň, chybné textúry, príliš hranaté domy, niekedy horšie vykresľovanie atď… Ako sme už ale napísali vyššie, jedná sa o 14 rokov starú hru. Všetko sa žiaľ zakryť nedá. Pokiaľ si ale bude chcieť niekto zahrať túto legendu na svojom PC a je už zvyknutý na modernejšiu grafiku (aj keď nebude mať úplne autentický zážitok). Tento grafický mód je určite cesta, ktorou by sa mal vydať.

GTA San Andreas- grafický mód mení hru na nepoznanie - ioty.sk
GTA San Andreas- grafický mód mení hru na nepoznanie – ioty.sk

Comments are closed.