V dnešnej dobe máme na trhu so smarthodinkami a wearable náramkami obrovské množstvo možností na trhu. Veľmi málo výrobcov ale dbá na tak presné informácie a výsledky ako práve spoločnosť Polar. Tá vylepšuje modely známe ako Polar Vantage V a Polar Vantage M. Dostali nový snímač tepovej frekvencie a ešte pernejšie sledovanie aktivity. Smarthodinky Polar sú skrátka pre tých, kto má rád prensoť! 

Smarthodinky Polar majú presnejšie meranie

Ak nepoznáte túto značku, radi vás s ňou zoznámime. Modely Polar Vantage V a Vantage M sú z väčšej časti vybavené rovnakými vlastnosťami. Oba obsahujú špeciálnu technológiu Polar Precision Prime, ktoré sleduje vašu srdcovú aktivitu. Tá prináša až tri typy nových elektródových senzorov na meranie, počas kontaktu s pokožkou. Očakáva sa, že oba nové modely prinesú vyššiu presnosť výsledkov a rýchlejší čas odozvy.

Smarthodinky Polar zdokonaľujú sledovanie vašej aktivity a taktiež srdca -ioty.sk
Smarthodinky Polar zdokonaľujú sledovanie vašej aktivity a taktiež srdca -ioty.sk

Obe zariadenia ponúkajú tiež praktickú funkciu nepretržitého sledovania vašej srdcovej frekvencie a sledovania aktivity. To platí aj pre dni, kedy práve necvičíte ale len tak ležíte v obývačke na gauči. Vo výsledku tak dostanete informácie o každodennom spaľovaní kalórii a vašej činnosti. Nájdeme tu aj modul GPS, vďaka ktorému smarthodinky Polar sledujú váš beh, jazdu na bicykli, prechádzky a mnoho iného.

Batéria

Popri tom všetkom vykazujú oba modely aj perfektné výsledky v oblasti výdrže batérie. Model Vantage M by mal vydržať 30 hodín. Model Vantage V zase 40 hodín. Všetko ale závisí od spôsobu používania. Čas môže byť dlhší ale aj naopak kratší.

Smarthodinky Polar zdokonaľujú sledovanie vašej aktivity
Baterka by mala vydržať pri lacnejšej verzií „M“ 30 hodín a pri drahšej verzí „V“ zase 40 hodín. Slušné – ioty.sk

Smarthodinky Polar majú funkciu Training Load Pro

Zariadenia obsahujú aj funkciu Training Load Pro. Tá je súčasťou funkcie Smart Coaching, ktorá umožňuje používateľom plánovanie týždenných cieľov a meranie úrovne fitness aktivity. Okrem toho dokáže používateľom prezradiť aj to, či bol tréning dostatočný, nedostatočný alebo zbytočne prehnaný. Vďaka tomu si môžu majitelia týchto inteligentných hodiniek prispôsobiť cviky. Smarthodinky Polar chcú byť nápomocné v každom smere. Povedať človeku kedy má dosť a kedy by mal ešte zamakať je asi základ.

„Inteligentný kouč“ má ešte kopec iných možností s ktorými môžete smarthodinky Polar využívať v posilňovni každý deň. Patria sem napríklad funkcie ako Cardio Load, Muscle Load či Polar Flow. Zaujímavé sú aj funkcie ako Running Index, ktorá vám prezradí sóre vašej výkonnosti počas bežeckého programu. Pokiaľ chcete trénovať na udalosti medzi, ktoré patrí napríklad maratón, toto je tá vec, ktorá vám s tým pomôže.

Smarthodinky Polar zdokonaľujú sledovanie vašej aktivity
Smarthodinky Polar vás perfektne pripravia aj na bežecké udalosti ako napríklad maratón – ioty.sk

Ak ale chcete pokojne spať, zapnete si Polar Sleep Plus. Vďaka tomu môžete sledovať aktivitu vášho spánku a tiež prijímať užitočné rady na to ako ho ešte zlepšiť.

Viac ako 130 športov!

Smarthodinky Polar obsahujú viac ako 130 športov pre tých, ktorých cieľom je zlepšiť osobný výkon. Máme tu napríklad Swim Metrics, vďaka čomu si zoberiete vaše zariadenie aj do bazéna a sledujete napríklad preplávanú vzdialenosť či iné štatistiky. Nie je to teda len o behaní a cvičení. Hodinky sú aj vodeodolné!

Smarthodinky Polar zdokonaľujú sledovanie vašej aktivity
Nie sú síce iba o Fitness ale najviac sa budú používať asi v posilňovni – ioty.ks

Rozdiel medzi modelom Vantage M a Vantage V?

Hoci to po celý čas vyzerá, že modely Vantage M a Vantage V sú úplne rovnaké, nie je to celkom tak. Kým prvý z dvojice je určený predovšetkýchm pre bežných športovcov s množstvom fitness funkcií (a lepšou cenovkou), druhý je zase drahší, no ponúka viac elitným športovcom.

Súčasťou drahšieho modelu je napríklad aj Recovery Pro, ktorý meria denné a dlhodobé zotavovanie. Používa sa spolu s funkciou Training Load Pro a spolu dokážu predchádzať zraneniam a zlepšiť váš fyzický výkon. Vantage V tiež ponúka jednoduchšie ovládanie vďaka dotykovému displeju.

Cena

Ak chcete smarthodinky Polar s veľmi presným meraním, pripravte sa aj vyšší obnos peňazí. Základný Vantage M stojí 280$ (v prepočte asi 240€). Model Vantage V je podstatne drahší a výjde vás až na 500$ (v prepočte asi  430€). Viac na webových stránkach spoločnosti Polar .

Smarthodinky Polar zdokonaľujú sledovanie vašej aktivity
Ceny sú vysoké, dostanete za to ale kvalitu a presné výsledky – ioty.sk

Comments are closed.