Technológie sú úžasné, najmä keď ich dokážeme zúžitkovať tak aby nám vedeli prakticky pomôcť. Pekný príklad je aj náramok s názvom Nopixgo, ktorý pochádza priamo zo Švajčiarska. Už vás žiaden komár neuštipne! Pomôcť má pripomínanie búrky!

Už vás žiaden komár neuštipne vďaka „búrke“

Pokiaľ vám lezú komáre na nervy, je to asi normálne. Tieto živočíchy sa nachádzajú takmer všade (minimálne na Slovensku) a asi by nebolo leto letom, keby sme si na tele nenašli aspoň jeden štípanec. Sú dokonca oblasti, ktoré sú komármi doslova zamorené a ľudia sa spoliehajú len na to, že použijú repelent, špeciálny náramok (nie inteligentný) či napríklad špeciálny odpudzovač do elektriky. Všetko sa dá ale aj ináč. Vo Švajčiarsku na to prišli a predstavujú nám produkt s názvom Nopixgo. Už vás žiaden komár neuštipne!

Nová technológia je naozaj zaujímavá a funguje na princípe „búrky“. Nie tej skutočnej, pri ktorej zmoknete ale takej, ktorú cítite, že sa blíži.

Už vás žiaden komár neuštipne! Pomôže vám Nopixgo
Komáre sa búrky boja, prečo im ju teda „trošku“ nenasimulovať – ioty.sk

Keď začne pršať, je celkom logické, že si hľadáte strechu nad hlavou. Nie ste ale sami. Tak isto aj komáre miznú aby sa pred dažďom ochránili. Búrku dokážu vycítiť ešte skôr ako človek a práve tu je výhoda moderných technológii!

Človek oklamal komára

Náramok Nopixgo vysiela po celý čas, čo ho nosíte na ruke veľmi jemné a slabé elektromagnetické signály, ktoré dávajú najavo všetkým komárom naokolo aby sa stiahli. Tí sú tak oklamaní a miznú pred pomaly sa blížiacou búrkou aby sa ochránili. Najlepšie na tom celom je, že v náramku sa skutočne nepoužívajú žiadne nebezpečné chemikálie, ktoré máte v kontakte s vašim telom. Je to len kúsok elektroniky, ktorý je pre človeka maximálne zdravotne nezávadný.

„Keď sa komáre dostanú do dosahu signálu, stanú sa pasívnejšími, lietajú bližšie k zemi pri hľadaní nižšej vegetácie a ochrany. Ich inštinkt na štípanie a sanie krvi je potlačený inštinktom na prežitie“, povedal Johan Niklason, šéf obchodnu spoločnosti NopixGlobal, pre magazín Digital Trends.

Už vás žiaden komár neuštipne! Pomôže vám Nopixgo - ioty.sk
K dispozícií bude v 5-tich farbách. Nebude to teda len strohá čierna – ioty.sk

„Toto je revolučný a nový spôsob, ako pristupovať ku komárov. Takto sa proti nim používa ich vlastná genetika. Náramok ide hlbšie ako odpudzovanie so zlými vôňami alebo dráždivými zvukmi. Nikto to nikdy predtým nevyskúšal a technológia neexistovala, aby to bolo možné až do nedávnej doby. +“

Zatiaľ ako crowdfounding

Zariadenie je v súčasnosti v čakacej fáze na to, aby sa mohlo začať vyrábať. Vo forme crowdfoundingu ho nájdete na tejto stránke. Oficiálny predaj by mal nastať už v októbri tohto roka a cena za jeden takýto náramok bude stanovená na 69$ (cca. 60€). Vydrží vám ale celý týždeň na jedno nabitie, čo je slušný parameter. Čo poviete, pôjdete do toho?

Comments are closed.