Inteligentné náramky boli ešte v minulosti pre mnohých len bájnym sci-fi. Dnes je to úplne bežná vec a nájdeme ich na rukách obyčajných ľudí (nie len tých, ktorí žijú vo svete high-tech). Dnes sa dá kúpiť pomerne kvalitný náramok za „pár drobných“. Vyskúšali sme tri z nich a pomôžeme vám vybrať. Do úvahy sme brali kvalitu ale aj cenu. Toto sú 3 najlepšie inteligentné náramky.

3 najlepšie inteligentné náramky – výber

Ako sme už naznačili vyššie, vyberali sme náramky a prihliadali sme nie len na to čo dokážu ale aj na to, koľko stoja. Ako najlacnejšiu variantu sme zvolili Xiaomi Mi Band 2 (21,19€ – najnižšia cena na Heureke). Zlatú strednú cestu zastrešuje Lamax BFit (50,00€ – najnižšia cena na Heureke). Najdrahší náramok je Garmin Vivosmart 3 (92,70€ – najnižšia cena na Heureke).

3. Xiaomi Mi Band 2

Pokiaľ so športom iba začínate, Xiaomi Mi Band 2 je pre vás ideálnym produktom. Náramok má množstvo funkcií, je veľmi lacný a vydrží vám desiatky dní - ioty.sk
Pokiaľ so športom iba začínate, Xiaomi Mi Band 2 je pre vás ideálnym produktom. Náramok má množstvo funkcií, je veľmi lacný a vydrží vám desiatky dní – ioty.sk

Pokiaľ patríte medzi priaznivcov Čínskeho „Apple“ pravdepodobne poznáte aj druhu generáciu inteligentného náramku Xiaomi Mi Band 2. Hoci sa niekomu môže zdať až podozrivo lacný, skutočne má čo ponúknuť a nepochybne patrí medzi 3 najlepšie inteligentné náramky.

Vzhľad

Pokiaľ sa pozrieme na samotný dizajn, príde nám úplne obyčajný. Pre niekoho je to dokonca dobré, pretože nie každý chce náramkom na svojej ruke vzbudzovať zbytočnú pozornosť. Na druhú stranu pre tých, ktorí by chceli čosi živšie tu je kopec vymeniteľných náramkov, pomocou ktorých si každý môže hodinky prispôsobiť podľa seba.

Informácie sa zobrazujú na jednoduchom monochromatickom displeji a k dispozícií je aj tlačítko na prepínanie medzi funkciami. Displej je ostrý a veľmi dobre čítatelný Z nášho pohľadu sú teda poňaté veľmi jednoducho ale nevyčítame im to.

Náramok svojim dizajnom neohúri. Plne však postačí na to, na čo ho potrebujete - ioty.sk
Náramok svojim dizajnom neohúri. Plne však postačí na to, na čo ho potrebujete – ioty.sk

Funkcie

Pokiaľ očakávate, že Xiaomi Mi Band 2 budú okresané o niektoré funkcie kvôli nízkej cene, mýlite sa. Náramok má v dispozícií všetky potrebné základné merania. Áno, disponuje aj senzorom na snímanie srdcového tepu. V tejto cene je to výnimočné. Hodinky samozrejme fungujú pomocou Bluetooth pripojenia na telefón a dokážu pracovať s notifikáciami.

Aplikácia, pomocou ktorej náramok používate nie je príliš používateľsky prívetivá. K dispozícií je iná, ktorá síce nie je oficiálna ale z náramku dostane ešte viac. Samotné výsledky taktiež nie sú úplne presné, skôr by sme ich označili za mierne skreslené. Na druhú stranu za tie peniaze je to zariadenie pre začínajúceho športovca viac ako dobré! Pokiaľ to niekto berie ako odrazoví mostík do sveta týchto zariadení, je to asi najlepšia možná voľba. Prípadne môže zvoliť aj predchodcu Xiaomi Mi Band 1S, ktorý nemá displej. Jeho cena je ale len o pár euro nižšia. Odporúčame preto kúpu druhej generácie.

Ak sa pozrieme na výdrž batérie, zistíme, že je na vrchole rebríčka 3 najlepšie inteligentné náramky. Na ruke ti bez problémov vydrží aj 20-30 dní. Samozrejme všetko závisí od spôsobu a množstva používania náramku.

2. Lamax BFit

Lamax je prepracovanejší, je však drahší a nemá snímač srdcového tepu - ioty.sk
Lamax je prepracovanejší, je však drahší a nemá snímač srdcového tepu – ioty.sk

Pokiaľ chcete o čosi presnejšie merania, zlatá stredná cesta bude pre vás Lamax BFit. Jednoduchý inteligentný náramok, ktorý je dokonca možné používať aj bez nutnosti pripojenia na telefón. Na druhú stranu je ale nutné podotknúť, že niektoré základné funkcie musíte nastaviť cez aplikáciu vo vašom zariadení. Bavíme sa ale len o počiatočnom setupe.

Vzhľad

Dizajn náramku je opäť jednoduchý. Ponúka ale o čosi prepracovanejší a elegantnejší dizajn ako Xiaomi. V krabici nájdeme od výroby čierny remienok avšak firma dodáva ako „darček“ ešte jeden, farebný náramok. Môžete si ho teda kedykoľvek vymeniť. Výhodou tohto produktu je fakt, že nám jeho používanie nevadilo ani počas spánku (zaznamenáva aj spánkovú aktivitu).

Displej náramku je o čosi prepracovanejší ako displej predošlého produktu. V prvom rade je o čosi väčší, takže informácie sú veľmi dobre čitateľné. Druhá zmena je v tom, že je zároveň aj dotykový. Nie je tu teda tlačidlo ako pri Mi Band 2. Lamax je v ovládaní o čosi príjemnejší. Výrobca tu dodal aj akési „gesta“ vďaka ktorým sa vieme intuitívne pohybovať v systéme.

Lamax pôsobí omnoho elegantnejším dizajnom a kvalitnejším displejom. V balení nájdete okrem klasického čierneho aj takýto sympatický farebný náramok - ioty.sk
Lamax pôsobí omnoho elegantnejším dizajnom a kvalitnejším displejom. V balení nájdete okrem klasického čierneho aj takýto sympatický farebný náramok – ioty.sk

Funkcie

Hoci je drahší, nedokáže to, čo o viac ako polovicu lacnejší „konkurent“. Tento náramok neobsahuje snímač srdcového tepu, čo je trošku škoda. Na druhú stranu ale poskytne ale veľmi presné a relevantné merania základných funkcií. Ďalšia výhoda je to, že je vodeodolný. Naschval sme však nenapísali vodotesný, nakoľko využíva iba ochranu IP67 (tak isto aj Mi Band 2). Pokiaľ si s ním umyjete ruky alebo s ním zmoknete, všetko je v poriadku. Bazén na plavárni však nemusí zvládnuť, preto nie je vhodný na plávanie.

Obrovskou výhodou je nabíjanie, ktoré hodnotíme za najlepšie v rebríčku „3 najlepšie inteligentné náramky“. USB konektor sa nachádza priamo na displeji a tak k náramku nepotrebujete žiadne káble. Len si ho jednoducho zosadíte dole z ruke a začnete nabíjať. Fungovať vám bude následne 7 dní vkuse. Medzi nevýhody tohto náramku patrí fakt, že aj keď dokáže zobraziť v podstate akékoľvek notifikácie, funguje len s OS Andorid. Majitelia iPhonov majú teda v tomto smere smolu. Ináč funguje perfektne.

1. Garmin Vivosmart 3

Najlepší z trojice je samozrejme Garmin VivoSmart 3, ktorý prináša extrémne ľahkú "konštrukciu" - ioty.sk
Najlepší z trojice je samozrejme Garmin VivoSmart 3, ktorý prináša extrémne ľahkú „konštrukciu“ – ioty.sk

Ak je niekto profesionál a chce to najlepšie pravdepodobne uvažuje v sférach, kde sa nachádza aj tento Garmin Vivosmart 3. Zariadenie je určené predovšetkým pre profesionálov a jeho cena pomaly atakuje inteligentné hodinky, ktoré majú podobné funkcie a dokážu ponúknuť ešte o čosi viac.

Vzhľad

Tento fitness náramok je veľmi pekný na pohľad a môžete si ho zakúpiť vo viacerých farbách. Ako nevýhodu hodnotíme fakt, že sa tu nedajú meniť remienky. Na druhú stranu ale pokiaľ človek siahne po elegantnej tmavo-modrej prípadne čiernej, určite tým nič nepokazí.

Medzi jeho nesporné výhody patrí napríklad váha, často krát ani neviete, že ho máte na ruke, čo môže niekto napríklad pri behaní oceniť. Celé telo je konštruované tak aby bolo odolné aj voči vode. Na rozdiel od predošlých dvoch zariadení teda môžete Vivosmart 3 používať aj počas plávania. Displej je opäť jednoduchý. Funguje na technológií OLED a ovládate ho dotykmi.

Garmin VivoSmart 3 vie samozrejme meriať napríklad aj stres - ioty.sk
Garmin VivoSmart 3 vie samozrejme meriať napríklad aj stres – ioty.sk

Funkcie

Čo sa týka funkcií, Garmin je na tom najlepšie. Vzhľadom na cenu je to však skôr očakávaním ako prekvapením. Nájdeme tu zaujímavé veci ako napríklad počet opakovaní v sériach, meranie maximálnej aeróbnej kapacity, odhad fitness veku, stres skóre a samozrejme meranie srdcovej aktivity. Náramok je teda super pre všetkých, ktorí radi chodia do fitka. Čo hodnotíme ako veľké negatívom vzhľadom na značku a hlavne cenu je fakt, že ani tento náramok neponúka GPS snímač.

Výsledky sú ale veľmi presné (pokiaľ možno nerátame nie celkom dokonalé počítanie opakovaní). Medzi zápory tiež zaraďujeme nemožnosť odpovedať na notifikácie. V tejto cenovej hladine je to už normálna vec. Na druhú stranu ale chválime výdrž batérie, ktorá si drží napriek náročným funkciám výdrž okolo 5 dní. Ku Náramku od Garminu si tiež môžte pripojiť externé zariadenie cez protokol ANT+.

Výsledok?

Ukázali sme vám 3 najlepšie inteligentné náramky. Trh s týmito produktami sa neustále rozrastá a u používateľov sú stále populárnejšie a populárnejšie. Pokiaľ začínate cvičiť, prípadne ste len príležitostný športovec, bohate vám stačí základný náramok Mi Band 2 za niečo vyše 20€, ktorý vás bude sledovať dennodenne po dobu 20 až 30 dní na jedno nabitie. Ak už šport beriete vážne, chcete mať notifikácie pekne čitateľne na displeji (pozor len Android) a taktiež potrebujete presné údaje, je tu pre vás BFit. Pre profesionálov odporúčame jednoznačne najdrahšiu ale aj najprepracovanejšiu variantu od Garminu. Táto značka sa už dlhé roky zaoberá výrobou podobných produktov a je v tom naozaj najlepšia. Získate jednoduchý, ľahký a elegantný produkt.

Prečo ste sa rozhodli vy?

3 najlepšie inteligentné náramky - ioty.sk
3 najlepšie inteligentné náramky – ioty.sk

 

 

Comments are closed.