Plasty boli perfektný vynález minulého storočia. Ľudia mohli vyrábať rýchlejšie, lacnejšie a možno aj kvalitnejšie ako dovtedy. Dnes sú však jedným veľkým problémom a musíme sa ich zbaviť, prípadne správne likvidovať. Na PET fľašiach môžu byť rovnaké nápisy ako na cigaretách. Najnovší prieskum Sky Ocean Rescue je toho dôkazom. 

Na PET fľašiach by mohli byť varovné nápisy či obrázky

Každý jeden z nás ich používa a väčšina aj každý deň. Žiaľ je už len mizivé percento tých, ktorí plasty pokrčia a vhodia do žltého kontajnera, ktorý je na to určený. Poslednou dobou sa šíri osveta, ľudia začínajú chápať dôležitosť recyklácie avšak stále to nie je ono a treba pridať. Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý vykonala Sky Ocean Rescue vyplýva, že sami ľudia by privítali, keby na PET fľašiach pribudli upozornenia podobne ako na cigaretách. V prieskume reagovalo až 7/10 opýtaných pozitívne na to, že by privítali podobné opatrenie.

Na PET fľašiach rovnaké nápisy a obrázky ako na cigaretách - ioty.sk
Takéto nápisy na PET fľašiach nemusia byť ničím výnimočným – ioty.sk

Neostali iba pri prázdnych rečiach

Spoločnosť sa rozhodla, že začne pracovať na projekte, ktorý by mohol pomôcť zase raz prečistiť našu planétu zem. Jeho názov je symbolický „0“ alebo „zero“ a podporujú ho známe osobnosti akými sú napríklad Kate Moss, Bob Geldof či princezná Eugénia. Práve táto firma prišla so zaujímavou myšlienkou, ktorá by mohla donúti výrobcov lepiť na plasty nie príliš pôvabné obrázky a texty, čo všetko spôsobujú.

Respondenti z výskumu potvrdili, že plasty sa snažia čo najviac obmedzovať avšak niekedy je ich používanie vyslovene nevyhnutné. Nie vždy má človek po ruke inú alternatívu.

Dobré výsledky výskumu

Hoci je súčasný stav s plastovými nádobami a fľašami vo svete veľmi zlý, v skutočnosti všetky kampane, ktoré proti ním bojujú majú evidentne dobrý vplyv. Až 56% ľudí si myslí, že do roku 2021 budú plasty spoločenským tabu. Ak sa naa PET fľašiach objavia podobné obrázky ako na cigaretách, bude to ďalší veľký a dôležitý krok k tomu aby sa vo svete niečo zmenilo a ľudia si budú pri každom pohľade uvedomovať, že by mohli konať aj ináč.

Na PET fľašiach rovnaké nápisy a obrázky ako na cigaretách - ioty.sk
Na PET fľašiach rovnaké nápisy a obrázky ako na cigaretách – ioty.sk

Zdroj: metro

Comments are closed.