Pokiaľ radí hrávate hry, ktoré sú dnes aj vo svete smartfónov mimoriadne „trendy“, určite oceníte následujúce zariadenie. Honor Play bol predstavený v rámci novinárskeho dňa ešte pred veľtrhom IFA. Ponúka najvýkonnejší procesor, má obrovský displej, no a hlavne perfektnú cenovku!

Novinka na hranie hier

Kedysi sme používali PSP či PS Vita, dnes ich nahradili moderné smartfóny. Ich potenciál využívajú aj vývojári, ktorí často robia rovno porty počítačových hier na naše zariadenia. Všetci si radi zahráme a najmä vtedy, ak má hra peknú grafiku a náš smartfón ju dokáže spustiť bez akýchkoľvek problémov. Honor to samozrejme veľmi dobre vie a preto predstavil model Play. Pod kapotou sa skrýva extrémne výkonný procesor Kirin 970.

Ste hráč? Honor Play je tu pre vás za výbornú cenu! - ioty.sk
Novinka prichádza s tradičným dizajnom v niekoľkých farebných prevedeniach – ioty.sk

Telefón tiež ponúka veľmi atraktívny dizajn. Displej má uhlopriečku až 6,3″ a po stranách neočakávajte takmer žiadne rámčeky. Fotoaparáty sú taktiež veľmi kvalitné. Rátajte so zadnou duálnou šošovkou, ktorá prichádza s rozlíšením 16MPx a 2MPx. Novinka príjemne prekvapí aj cenou. Na našom trhu by nemala stáť viac ako 329€!

GPU Turbo, Výkonný procesor a dokonalý fotoaparát

Pokiaľ chcete to najlepšie na hranie, ste na správnej adrese. V provom rade tento nový smartfón ponúka technológiu GPU Turbo. Vďaka nej bude mať ešte zvýšený výkon spracovania obrazu. Inými slovami nový Honor zvládne aj tie najnáročnejšie hry pri najvyššom nastavení. „Pod kapotou“ nájdeme ale aj extrémne výkonný procesor Kirin 970. Prináša aj špeciálny neurónový koprocesor, vďaka čomu dokáže novinka operovať s umelou inteligenciou.

Fotoaparáty v tomto zariadení sú na špičkovej úrovni. Na zadnej strane nájdeme dve šošovky. Ako sme už uviedli vyššie, jedna má 16MPx a druhá 2MPx. Rozlíšenie ale nie je všetko. Práve vyššie spomínaná umelá inteligencia zabezpečuje tomuto zariadeniu vysokú kvalitu záberov. Honor Play dokáže v reálnom čase rozpoznať až 500 scén v 22 kategóriach.

Ste hráč? Honor Play je tu pre vás za výbornú cenu! - ioty.sk
Fotoaparát ponúka duálnu šošovku a využíva umelú inteligenciu – ioty.sk

Táto technológia napomáha tomu aby boli fotografie dokonalé. Predná Selfie kamera má 16MPx a nachádza sa v tradičnom výreze podobne ako to majú iné modely. Kamera využíva umelú inteligenciu predovšetkým na detekciu pohybu. Operačný systém je Androide 8.1 Oreo. Nachádza sa tu však nadstavba EMUI 8.2.

Ostatné parametre

Samozrejme výkon zariadenia nespočíva len v procesore. Je odvodený aj od iných faktorov, napríklad operačnej pamäte RAM. Tá je v tomto prípade naozaj bohatá, keďže telefón môže čerpať až 4GB! Pokiaľ sa bojíte výdrže batérie ani tu nie je priestor pre obavy. 3750 mAh je pomerne slušný nadštandard a telefón by mal vydržať minimálne 2 dni pri bežnom používaní. Podľa samotného výrobcu dokonca baterka vydrží až 15 hodín prehrávania filmov. Základné úložisko je 64GB. Komu je ale málo môže už tradične pomocou Micro-SD kariet rozšíriť jeho kapacitu na o 256GB. Zariadenie pracuje plne s USB-C a podporu LTE všade na svete.

Dizajn a technológie

Honor Play je skutočne pekný kus elektroniky. Na prednej strane nenájdeme prakticky nič len obrovský a veľmi kvalitný displej s malým výrezom. Jeho uhlopriečka je 6,3″ a rozlíšenie 2340 x 1080 pixelov. Vďaka nemu vznikne dokonalá obrazová čistota. Pomer obrazovky k telu je až 89%! Z prednej strany vyzerá podobne ako iPhone X. Pokiaľ máte s výrezom problém, softwarovo sa dá displej okolo neho vypnúť a tak vzniká čistá a rovná plocha.

Ste hráč? Honor Play je tu pre vás za výbornú cenu! - ioty.sk
Srdce tvorí kvalitný displej na celej prednej strane – ioty.sk

Je to len na vás. Honor Play tiež disponuje aj odomykaním pomocou rozpoznávania tváre. Dokonca má technológia bezchybne fungovať aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Kto ale bude chcieť, môže využiť klasickú čítačku otlačoku prstov, ktorá sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Je taktiež bleskurýchla a veľmi spoľahlivá.

Pôžitok z hrania hier iba s Honor Play

To, že Honor Play je skutočne hráčskym zariadením srdcom i dušou potvrdzuje fakt, že ponúka technológie, ktoré zužitkuje hlavne táto cieľová skupina. Vývojári to volajú „4D hráčsky zážitok“. Patrí tu napríklad technológia Smart Shock, ktorá dokáže vďaka umelej inteligencií rozpoznať až 30 herných scenárov a na základe toho poslať používateľovi spätnú väzbu v podobe silnej vibrácie tak, ako by ste hrali na ovládači od počítačovej konzoly.

Ste hráč? Honor Play je tu pre vás za výbornú cenu! - ioty.sk
Vďaka hernému naladeniu budete mať skutočný zážitok a ani vás to neruinuje – ioty.sk

Rovnako tak je tu aj prepracovaný „3D Audiosystém“ vďaka ktorému budete mať počas hrania hry pocit, akoby ste boli jej súčasťou. Sú to možno len také maličkosti ale práve maličkosti radia tento smartfón medzi špičku vo svojom obore. Prijateľná je najmä cena. Na našom trhu bude stať nový Honor Play len 329€. Pri porovnaní s inými high-end zariadeniami je to stále málo a okrem malej, prenosnej hernej konzoly máte stále telefón (v podstate aj počítač) a kvalitný fotoaparát v jedno. Idete do toho?

Ste hráč? Honor Play je tu pre vás za výbornú cenu! - ioty.sk
Páči sa vám? – ioty.sk