Smartfóny používame prakticky všade. Je jedno, či ideme do obchodu, ležíme v posteli alebo (bohužiaľ) cestujeme autom do práce. Práve posledná uvedená situácia je najnebezpečnejšia zo všetkých. 360° simulátor od AT&T vám ukáže, prečo by ste ho mali odložiť a počas jazdy vôbec nevyťahovať. 

360° simulátor od AT&T

Ako najlepšie ukázať ľuďom možné nebezpečenstvo ak nie na vlastnej koži? V tomto prípade by to samozrejme nebolo možné alebo minimálne veľmi nebezpečné. Využitie rozšírenej reality je ale v tomto smere veľkým prínosom a môže zachrániť nejeden ľudský život. Vodiči, ktorý okrem šoférovania zvyknú odpisovať na správy prípadne surfovať na internete sú všade okolo nás. Dokonca sme to možno aj my a často krát si svoju nezodpovednú činnosť ani len neuvedomujeme. Americky operátor AT&T sa rozhodol, že na tento problém ako jeden z mnohých upozorní. Vymyslel preto špecifický spôsob, ktorý využíva YouTube a technológiu rozšírenej reality.

Ako je uvedené v popise videa, najlepší zážitok získame vtedy, ak budeme video sledovať na našom iPhone či Andoride s použitím aplikácie YouTube. Taktiež môžeme pre dokonalý zážitok použiť aj VR okuliare. Nám ale postačil aj MacBook či iMac, ktorý sme mali práve po ruke. 360° simulátor od AT&T ukazuje niekoľko situácií, do ktorých sa môžeme dostať, prípadne sme sa do nich už niekedy dostali. Ani sme si neuvedomili aké šťastie sme mali, že sme na ne dokázali včas a pohotovo zareagovať. Keby sme pritom nemali smartfón v ruke, nič podobné by sa nestalo. Napokon je výsledkom nehoda, ktorá môže ublížiť nie len nám ale predovšetkým niekomu inému, kto vlastne za nič nemôže.

Tento krásny odkaz bol nahratý už pred troma rokmi (my sme naň narazili až dnes). Za ten čas si dokázal nájsť viac ako 3 milióny zhliadnutí. Dúfajme, že každý kto video uvidí si uvedomí možného nebezpečenstva, ktoré smartfóny za volantom prinášajú. Jazdime bezpečne a berme ohľad na ostatných. Škaredým nehodám sa dá koľko krát zabrániť. Ako málo pri tom stačí!

Comments are closed.