Pokiaľ patríte medzi prívržencov automobilov, určite vám neunikla nedávne predstavenie šialeného BMW M2 Competition. Automobilový svet ale fantastické novinky prekvapujú takmer každý jeden deň. V Ingolstade pracujú na o čosi kľudnejšom modeli. Do portfólia pribudne úplne nové Audi A6 Long!

Nové Audi A6 pol roka snami

Je to sotva pol roka, čo nám Nemci predstavili v Ženeve celkom nové Audi A6 vychádzajúce z väčšieho brata A7. Novinka zdieľa dokonca množstvo prvkov s novou A8 takže o absolútny luxus je tu jednoznačne postarané. Čo sa týka interiéru, nájdeme tu množstvo nových dotykových displejov či už na nastavenie klimatizácie alebo navigácie. Okrem iného sa tu vystriedali len tie najkvalitnejšie materiály a samozrejme technológie. Dá sa povedať, že sa nová A6-tka zmenila zvnútra na nepoznanie, čo sa však na pohľad zvonku celkom povedať nedá.

Interiér nového Audi A6 je poriadne luxusný - ioty.sk
Interiér nového Audi A6 je poriadne luxusný – ioty.sk

Dizajnéri sa nesnažili úplne všetko zmeniť. A aj keď sú tvary celkom nové až podozrivo moc pripomínajú dosluhujúcu generáciu. Tento model sa bude u nás v Európe vyrábať v dvoch karosárskych verziách. Prvou bude klasický sedan, no a druhou zase priestranný kombík. S postupom času potom prídu aj športové verzie S6 a RS6. Nie je to ale finálny zoznam karosárskych verzií. Okrem pripravovaného terénne zameraného Allroadu s legendárnym vzduchovým podvozkom bude mať toto vozidlo ešte jednu modifikáciu.

Audi A6 Long

Audi A6 Long možno znie pre mnohých ako niečo nové avšak na Čínskom trhu je takáto verzia v podstate samozrejmosť. Už dlhé roky sa tu objavujú modely A4 a A6 aj v predĺžených verziách. Výnimkou nie je napríklad ani také BMW so svojim modelom 3 a 5. U nás je možno niečo podobné doslova nepredstaviteľné, veď keď chce niekto predĺženú variantu, zakúpi si skrátka vyššiu triedu. V Číne sa ale nad touto tématikou toľko nepozastavujú a skrátka to Long vyrábajú. Záujem zo strany zákazníkom je obrovský.

Zábery sú síce dosť nekvalitné avšak dostatočne prezentujú nový model Audi A6 Long - ioty.sk
Zábery sú síce dosť nekvalitné avšak dostatočne prezentujú nový model Audi A6 Long- ioty.sk
Ani na fotkách z vrchu nám nepríde Audi A6 Long ako o 10 centimetrov predĺžené - ioty.sk
Ani na fotkách z vrchu nám nepríde Audi A6 Long ako o 10 centimetrov predĺžené – ioty.sk

Ako sa ukazuje, Audi A6 Long je už prakticky hotové. Napovedajú nám najmä fotky z Čínskeho portálu Sina, ktoré toto vozidlo zachytávajú v plnej paráde. Nájdeme tu naozaj pekne vybavený kúsok, pri ktorom je predĺžená verzia dokonca až ťažko rozpoznateľná. Všetko je teda dokonalo zapracované do dizajnu. Auto sa predĺžilo celkovo o 10 cm (to nie je zanedbateľný údaj). Pod kapotou sa nachádza verzia 45TFSI čo v novom modelovom označení znamená 2.0 benzínový 4-valec s výkonom 165kw (224k).

Pokiaľ sa pýtate, odkiaľ budú takéto vozidlá prichádzať, odpoveďou je Čínska fabrika FAW-Volkswagen. Preto je asi aj jasné, že v Európe ani nikde inde vo svete takéto auto nestretneme. Pokiaľ ale budete mať výlet do Číny a uvidíte tu Audi A6 Long, nebudte prekvapený, je to skutočne oficiálny Ingolstadtský produkt.

Zo zadnej strany je to samozrejme klasická A6-tka. Označenie 45TFSI skrýva dvojlitrové trubo - ioty.sk
Zo zadnej strany je to samozrejme klasická A6-tka. Označenie 45TFSI skrýva dvojlitrové trubo – ioty.sk
Tento kúsok je v plnej náloži - ioty.sk
Tento kúsok je v plnej náloži – ioty.sk

Comments are closed.