Škoda je firma, ktorá za posledných 25 rokov urobila neuveriteľný progres a dokázala sa z lacnej ľudovej značky vypracovať na veľmi kvalitnú automobilku, ktorá má nadpriemernú úroveň, no cenovo stále zapadá do nižšieho priemeru. Už onedlho predstaví v Tel Avive svoj budúci model označený ako Škoda SCALA. Malé kompaktné auto ponúkne perfektný interiér. 

Škoda Scala bude pokračovať v dobre rozbehnutom trende.

Škoda urobila za posledných 25 rokov obrovský kus roboty a najmä posledné modely dizajnovo vôbec nepôsobia ako „lacné“ a ľudové. Technológie, ktoré v nich nájdeme navyše ponúkajú množstvo vecí z vozidiel vyšších tried a kompaktné riešenia priestoru vo vnútri umožňujú prepraviť takmer čokoľvek.

Sú to perfektné autá a v tomto trende má pokračovať aj model Scala, ktorý je už vo fáze finálneho testovania a dokončovania. O tom, že bude mať najväčší kufor v triede a podobne hádam ani nemusí byť reč. To sú skrátka veci, ktoré Škodou kupujeme ako samozrejmosť. To čo nás už ale môže zaujímať je interiér a využitie vnútorného priestoru a technológie na palube.

Škoda Scala prinesie mimoriadne podarený interiér - ioty.sk
Škoda Scala už bola zverejnená na takýchto „teaser“ fotkách, nič konkrétne ale nemáme – ioty.sk

Škoda Scala prinesie množstvo moderných technológií a riešení.

Novinka bude predstavená už 6. decembra. Automobilka nám ale ukázala skicu interiéru už dnes a môžeme povedať, že sa na automobil veľmi tešíme. Hoci je nám jasné, že toto asi Scala v základnej výbave ani zďaleka nebude aj napriek tomu máme veľké očakávania. V prvom rade bude hlavný bod tvoriť veľká, 9,2″ dotyková obrazovka centrálne umiestnená vo vrchnej časti palubnej dosky. Na tej si bude môcť šofér, prípadne spolujazdec prezerať mapy, spustiť navigačný systém, prepnúť rádio (prípadne hudbu zo smartfónu) či robiť ďalšie dôležité úkony.

To ale nie je jediný displej v tomto aute. Scala by mala nahradiť Rapid a už tu vidíme, že v hierarchií firmy bude postavená o čosi vyššie. V spodnej časti stredového tunela totižto svieti digitálna automatická dvoj-zónová klimatizácia, ktorá je oproti jednozónovej z Rapidu určite lepšia. Samozrejmosťou sú štandardné prvky výbavy ako vyhrievané sedačky či automatická prevodovka DSG (pravdepodobne 7-stupňová). Samozrejmosťou je potom kopec praktických riešení. Od novej Škody Scala sa už tak nejako očakáva, že ponúkne množstvo odkladacích prvkov na nápoje prípadne iné predmety všade kam vaše oči zamieria.

Škoda Scala prinesie mimoriadne podarený interiér - ioty.sk
Škoda Scala prinesie mimoriadne podarený interiér – ioty.sk

Digitálny kokpit, Scala ho prevezme po SUV modeloch, Superbe a po modernizovanej Škode Octavia.

Kedysi boli displeje v autách Sci-Fi, dnes si bez nich nevieme lepšie auto predstaviť. V poslednej dobe je trendom nahrádzať klasický analógový štít prístrojov s palubným počítačom za digitálne budíky, na ktorých si človek vie bezpečne prezerať všetky dôležité informácie. Škoda Scala bude mať Digital Cocpit prevzatý z koncernového VW a ponúkne nám 5 jednotlivých zobrazovaných režimov. Jeho uhlopriečka bude 10,25″ a ponúkne vysoké rozlíšenie.

Uvidíme tu napríklad dáta z navigačného systému, aktuálnu rýchlosť, teplotu, informácie o vozidle atď… Toto praktické riešenie tu bude samozrejme za príplatok avšak už teraz vieme povedať, že sa tento príplatok oplatí. Scala bude fajn vozidlo a už dnes sa nevieme dočkať na to ako ju spoznáme bližšie.

Škoda Scala prinesie mimoriadne podarený interiér - ioty.sk
Škoda Scala bude mať aj digitálny kokpit – ioty.sk

Comments are closed.