Pokiaľ hľadáte miesto, ktoré bude svojim dizajnom maximálne jednoduché, no zároveň exkluzívne a povedzme netradičné, práve ste ho našli. Projekt Lake House, nachádzajúca sa v Španielskom Caldes de Malavella zapôsobí rovnými stenami a ikonickým tvarom. Ak hľadáte naozaj originálne miesto na bývanie, práve ste ho našli. 

Lake House

Projekt Lake House je spojením nádhernej architektúry, ktorú by sme sa nebáli označiť za nadčasovú, no a potom praktického využitia priestoru. Pokiaľ sa pozrieme na túto budovu a na jednoduché tvary, ktoré svojim používateľom ponúka, určite sa do nej nejeden perfekcionista zamiluje. Skladá sa prakticky z dvoch prvkov. V prvom rade ide o prízemie, ktoré je na jednej strane zakončené mohutnou terasou smerovanou k jazeru a na druhej strane zase izbami či pracovňou, z ktorej môžeme sledovať golfové ihrisko.

Lake House - Jednoduchá architektúra, ktorá vás uchváti - ioty.sk
Jednoduché tvary pôsobia nadčasovo a minimalisticky – ioty.sk
V lete sa môžte schladiť vo veľkom bazéne pred terasou – ioty.sk

Poschodie, ktoré tu nájdeme vytŕča na jednej strane tak výrazne, že dokáže zakryť kompletne celú terasu. Tá je teda počas silného slnka v tieni. Horúce letné dni navyše schladí aj bazén, ktorý sa nachádza priamo pred terasou.

Jednoduché a otvorené priestory

Už na prvý pohľad je asi jasné, že hlavnou výsadou tejto architektúry sú v prvom rade veľké a otvorené priestory. Denné svetlo sa sem dostane bez absolútnych problémov cez jedno z obrovských okien. Architekti si evidentne zadali podmienku, že do stien nebudú zakomponovávať žiadne okná ale urobia ich priamo z nich. Celé to teda z vonku pôsobí akoby tu ani žiadne okná neboli.

Lake House - Jednoduchá architektúra, ktorá vás uchváti - ioty.sk
Budova je plná otvorených priestorov, nachádzajú sa tu buď steny alebo sklenené panely. Tie je možné zakryť mohutnou záclonou – ioty.sk
Lake House - Jednoduchá architektúra, ktorá vás uchváti - ioty.sk
Z obývačky máte výhľad na terasu a taktiež okolie domu – ioty.sk
Lake House - Jednoduchá architektúra, ktorá vás uchváti - ioty.sk
Jednoduché biele steny rozdelené sklenenými časťami pôsobia ako by tu vlastne žiadna bariéra nebola – ioty.sk

Na jednej strane výhoda z estetického hľadiska. Niekomu ale nemusí vyhovovať, že do jeho obývačky či spálne každý vidí kedykoľvek, keď prechádza okolo. Navyše ani v noci nemusí byť dvakrát príjemné zaspávať pri silnom svite mesiaca. Na toto ale všetko architekti mysleli a do okien zabudovali aj široké záclony. Tie si môžu majitelia domu kedykoľvek zatiahnuť a nikto ani nič ich viac vyrušovať nebude.

Jednoduchý nábytok a mramorová podlaha

V tomto projekte neplatí, že interiér totálne zabíja exteriér. Budova je do posledného detailu navrhnutá ako zvonku, tak aj zvnútra a architekti a dizajnéri odviedli kus veľmi kvalitnej práce. Na zemi nájdeme rozsiahle mramorové dlaždice v odtieňoch bielej farby. Väčšina nábytku je ladená týmto spôsobom.

Lake House - Jednoduchá architektúra, ktorá vás uchváti - ioty.sk
Spálňa pôsobí jednoducho, jej centrom je veľká posteľ, koberec a dizajnový stôl – ioty.sk
Lake House - Jednoduchá architektúra, ktorá vás uchváti - ioty.sk
Televízor môžete sledovať priamo z jedálenského stola – ioty.sk

Aby to ale celé nepôsobilo monotónne a domov získal trošku života, nájdeme tu aj kopec prvkov vyrobených z dreva, ktoré majú originálnu farbu. Jednoduché tvary nábytku a absolútny minimalizmus však ostáva. Výsledok? Posúďte sami. Nás celý tento projekt skutočne ohúril a dávame mu 10/10. Kto by chcel bývať v niečom takom, ako je Lake House?

Dom vyzerá perfektne nie len cez deň, ale aj v noci – ioty.sk

Comments are closed.