Pokiaľ sa zaujímate o mobilné zariadenia s Androidom, určite viete, že OnePlus 6 je v súčasnosti jeden z najlepších smatfónov s týmto operačným systémom na trhu. Ako jeden z mála stále používa aj 3,5mm audio jack konektor. Všetko sa ale s príchodom nástupcu OnePlus 6T zmení. Jack zmizne, údajne v prospech niečoho lepšieho.

OnePlus 6T už tiež nebude mať Jack

Začalo to Apple ešte pri iPhone 7 a iPhone 7 Plus, kedy sa odvážilo odstrániť tento konektor zo svojho zariadenia. Bol to dobrý impulz na to aby sme začali používať bezdrôtové slúchadlá. Pre tých, ktorý si ich ale nemohli dovoliť alebo ich jednoducho používať nechceli to však bol veľký problém. K telefónu dostali len adaptér na 3,5mm jack avšak pokiaľ mali telefón vybitý, nemohli aj nabíjať, aj počúvať hudbu naraz. Tento rok to Apple vyriešilo ešte horšie. V balení nie je už ani spomínaný adaptér.

OnePlus 6T nebude mať 3,5mm jack konektor - ioty.sk
OnePlus 6T nebude mať 3,5mm jack konektor – ioty.sk

Zdá sa ale, že v Cupertine neboli jediní, kto takto uvažoval. Reagovali aj ostatné spoločnosti, ktoré tento krok považovali za „trendy“ aj keď majitelia možno celkom nesúhlasili. OnePlus 6 vydržal až doteraz. Ako nám už ale avizoval spoluzakladateľ spoločnosti Carl Pei, model OnePlus 6T, ktorý ho nahradí už 3,5mm jack mať nebude. Vraj v prospech niečoho lepšieho.

Odôvodnené rozhodnutie

Car Pei nám tiež odôvodnil, prečo sa spoločnosť nebojí odstrániť 3,5mm jack. „Na začiatku tohto roka sme zistili, že 59% našich zákazníkov používa bezdrôtové slúchadlá. Bolo to ešte pred tým, ako sme do prevádzky uviedli naše vlastné riešenie Bullets Wireless .“ OnePlus 6 bude mať nástupcu s označením T a predstavitelia spoločnosti veria tomu, že odstránenie jacku bude prospešné pre iné technológie a výhody, ktoré nám bude môcť nový smartfón ponúknuť. To najdôležitejšie, čo momentálne od spoločnosti počujeme je výrazné predĺženie životnosti batérie. Viacej miesta = viacej kapacity.

Netreba sa ale obávať, nástupca OnePlus 6T ponúkne aspoň alternatívu v podobe slúchadiel, ktoré budú mať koncovku USB-C. To znamená, že pôjde o podobné riešenie ako má Apple so svojimi Lightning EarPods. Nie je to príliš praktické ale problém to aspoň čiastočne rieši. Zaujímavé je aj to, že v podstate spomedzi veľkých hráčov na trhu ostáva už len Samsung a LG, ktorí Jack vo svojich vlajkových lodiach aj naďalej používajú. Iný už sú čisto wireless. Aký máš názor ty? Bude ti v OnePlus 6T chýbať 3,5mm audio jack alebo si si už zvykol?

OnePlus 6T nebude mať 3,5mm jack konektor - ioty.sk
OnePlus 6T nebude mať 3,5mm jack konektor – ioty.sk