Pokiaľ patríte medzi fanúšikov automobilizmu tak ako my, následujúci DIY gadget vám nesmie chýbať. Postačí vám pri tom kartón a trochu šikovnosti. Nemusíte kupovať drahé príslušenstvo k telefónu. Vyrobte si kartónový volant na hranie hier. 

Vyrobte si kartónový volant, ideálne pre hru Real Racing 3

Mobilné zariadenia nám ponúkajú široké možnosti zábavy. Už to nie sú len jednoduché a graficky nie príliš prepracované hry. Sú dokonalé, vymakané do tých najlepších detailov a vyobrazenie sa blíži k realite.

Napríklad taký Real Racing 3 ponúka okrem obrovského množstva závodov a obsahu aj 200 skutočných, licencovaných vozidiel, s ktorými sa môžte povoziť v 18 lokalitách po celom svete. Ovládanie hry je možné nastaviť niekoľkými spôsobmi.

Vyrobte si kartónový volant na hranie hier cez telefón! - ioty.sk
Hra Real Racing 3 ponúka aj bohaté množstvo pohľadov z interiéru, ktoré sú reálnejšie. Vyrobte si kartónový volant, a jazda bude úplne aztentická. – ioty.sk

Asi najzaužívanejší je ale ten, ktorý využíva gyroskop a podľa natočenia zariadenia sa natáča aj vozidlo. Hra ponúka aj režim automatického pridávania a brzdenia. Na ten ale zabudneme, k celému volantu si vyrobíme aj pedále, pretože bez nich by to nebolo ono.

Trpezlivosť a trocha zručnosti

Následujúce dve videá ti ukážu, ako si dokáže vyrobiť volant sám. Samozrejme v prvom rade potrebuješ materiál, ktorým je v tomto prípade kartón. Ten sa dá jednoducho získať a tak bude investícia na materiál minimálna. Volant si ešte môžeš vyzdobiť nálepkami s logom automobilky prípadne nálepkou s budíkmi aby to pôsobilo aspoň trošku autenticky. Okrem toho potrebuješ aj základné náradie ako ceruzku, nžnice, vŕtačku, gumičky atď… Všetko sa dozvieš vo videu. Pokiaľ budeš postupovať krok po kroku, malo by sa ti podariť vytvoriť minimálne rovnako dobrý výsledok.

Pre tých, ktorý by chceli ešte autentickejšiu „jazdu“ tu je aj druhé video, v ktorom sa dozvedia, ako vytvoriť pedále. Tiež na ne bude potrebný kartón a okrem toho aj medený drôt (ktorý je vodivý a reaguje na kapacitný displej). Všetko sa vyvedie až k zariadeniu a zábava môže začať. Je to síce len provizórne riešenie, ktoré s volantmi k PC nemôžeme porovnávať, avšak na druhú stranu je ekologické, skoro zadarmo a určite mnohých, čo nemajú profesionálne PC či hernú konzolu poteší. Pokiaľ sa pokúsite vytvoriť podobný volant, pošlite nám fotku.

Comments are closed.