V súčasnej dobe asi každý očakáva príchod vlajkovej lode, OnePlus 6T. Bude to smartfón s fantastickým výkonom a optimálnou cenovkou. Spoločnosť ale chystá o čosi viac a po mobilnom trhu, vstupuje aj na trh s inteligentnými televíziami. Novinka bude niesť názov OnePlus TV.

OnePlus TV

Hoci je to zatiaľ iba prvotná informácia, spoločnosť nám k nej už aj stihla niečo málo povedať. Konkrétne hovoril Pete Lau, ktorý je generálny riaditeľ celej firmy. Nový projekt je opisovaný takto:

Chceme preniesť domáce prostredie na ďalšiu úroveň inteligentného pripojenia. Aby sme to dosiahli, budeme vyvýjať nový produkt prvotriednej vlajkovej lode OnePlus, kvality obrazu a zvuku, aby sme mohli bez problémov prepojiť domov. Hovoríme tomu „OnePlus TV.“

V rozhovore pre portál Business Insider prezradil Lau napríklad to, že OnePlus TV príde v roku 2019. Budeme si teda ešte musieť chvíľu počkať avšak bude to stáť za to. Televízor má byť vyslovene perfektný. „Bude to niečo, čo je od začiatku dokonalé a absolútne revolučné,“ povedal Lau. OnePlus TV bude dostávať neustále aktualizácie, počas celých piatich rokov aby bol plne kompatibilný so smartfónom.

OnePlus TV bude onedlho realita. Má spôsobiť revolúciu - ioty.sk
Smartfóny nebudú tým jediným, čo bude firma vyrábať. OnePlus TV bude revolučné inteligentné domáce zariadenie – ioty.sk

Podľa všetkého sa môžeme dočkať v prvom rade streamovania médií z nášho smartfónu do našej televízie tak ako to vedia iné inteligentné zariadenia v tejto sfére. Okrem toho tu však môžu byť aj funkcie ako napríklad kalendár, kedy nám sám televízor pripomenie, že by sme mali ísť na stretnutie a podobne. Televízor bude obsahovať aj kameru, budete môcť nahrávať videá a taktiež telefonovať s vašimi známymi priamo z obývačky. Spoločnosť sa tiež zaoberá ochranou súkromia. Čo sa týka kamery, má priniesť vlastné bezpečnostné riešenie, vďaka ktorému vás nebude nikto sledovať.

Funkcie ako napríklad ovládanie zariadenia cez telefón alebo streamovanie hier majú byť samozrejmosť. Súčasťou produktu bude ešte množstvo iných noviniek, o ktorých teraz nikto presne nevie. OnePlus si ich ešte starostlivo stráži.

Fungovať bude zrejme na platforme Android TV

Spoločnosť nám neprezradila, či OnePlus TV bude fungovať na už existujúcej platforme ako napríklad Android TV alebo na niečom inom. Informácie ale smerujú k tomu, že tak ako pri mobilných zariadeniach má tento produkt spolupracovať s hlavnými hráčmi na trhu. Logicky nám teda z toho vychádza fakt, že práve Andorid je najideálnejšia platforma, na ktorej môže inteligentná televízia bežať.

Informácia o tom, že firma OnePlus prinesie vlastné riešenie z oblasti televízie je pre nás pomerne veľkým prekvapením. Už niekoľko rokov nám prináša (nie len cenovú) revolúciu v oblasti mobilných zariadení. OnePlus TV by toto mohol dokázať veľa na celkom inom trhu, kde kráľuje Apple či Amazon. Hold, bude to ešte veľmi zaujímavé!

OnePlus TV bude onedlho realita. Má spôsobiť revolúciu - ioty.sk
OnePlus TV bude onedlho realita. Má spôsobiť revolúciu – ioty.sk