Xiaomi je spoločnosť, ktorá pred pár rokmi urobila dieru do sveta s prezývkou „Čínske Apple“. Zariadenia firmy ponúkajú fantastické vychytávky a technológie, no spoločnosť ich nepredáva s niekoľko násobnou maržou tak ako skutočné Apple. Prináša ľudovú cenu. Dnes sa podarilo potvrdiť dôležitú informáciu. Pripravovaný model Xiaomi Mi Mix 3 príde s podporou 5G.

Xiaomi Mi Mix 3 príde s podporou 5G, lebo 4G je už zastaralé!

Možno si sa nad tým ani nezamyslel, no super-rýchla sieť 4G je tu snami už dosť dlhú dobu. Samotné Apple ho zaviedlo už v roku 2012 pri predstavení modelu iPhone 5 avšak už v tej dobe ho podporovali iné zariadenia s Andoridom. Existuje už aj náhrada, ktorá má logicky postupné označenie ako 5G. Sieť je naozaj „super-rýchla“, nakoľko pri ideálnych podmienkach dokáže pracovať až 10 krát rýchlejšie ako klasické 4G. Niekto si to možno nevie ani len predstaviť, pretože to nie je tak dávno, čo sme všetky používali klasické 2G (E). Potom prišlo 3G, extra rýchle 4G a napokon tu máme ďalšieho rekordmana.

Xiaomi nechce zaspať na vavrínoch a rozhodlo sa, že do svojho nového modelu, ktorý bude predstavený niekedy v októbri túto funkciu pridá. Donovan Sung, ktorý vo firme pracuje na pozícií „product management director“ sa už k celej veci vyjadril. Jeho slová znejú jasne: „Nemôžeme čakať na oficiálne zaradenie 5G začiatkom budúceho roka“ Presne preto bude nový model Mi Mix 3 vybavený touto technológiou ešte tento rok.

Už sa nevieme dočkať

Uvidíme, koľko bude trvať, kým sa 5G rozšíri napríklad aj na Slovensko. Asi to bude chvíľu trvať oproti zvyšku sveta ale keď to príde, budeme surfovať neuveriteľne rýchlo. Najprv ale príde samozrejme testovanie a všetko čo k zavedeniu novej siete patrí. Xiaomi Mi Mix 3 príde s podporou 5G bude dobrým produktom, ktorého kúpa nikoho nezruinuje a zároveň bude môcť používať tie najmodernejšie technológie. Už as jednoducho nevieme dočkať!

Xiaomi Mi Mix 3 príde s podporou 5G, tu je dôkaz - ioty.sk
Xiaomi Mi Mix 3 príde s podporou 5G, tu je dôkaz – ioty.sk

 

Comments are closed.