Smartfóny už nájdeme všade okolo nás, predsa len ich je plno a pre niekoho môže byť aj ťažké si vybrať. Okrem toho, že sú tu stovky modelov, ponúkajú sa nám aj v rôznych cenových kategóriach. Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€?. Áno, síce to nebude žiadne terno ale ponúkne veľký displej a podporu dual-sim. 

Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€?

Ak ste sa rozhodli, že už nebudete investovať do mobilného zariadenia žiadne veľké peniaze, pretože ho napríklad vždy rozbijete, alebo len jednoducho potrebujete ešte jeden telefón k práci ale nestojí vám za to platiť stovky eur, určite ste si položili otázku v znení „Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€?“. My sme jeden taký našli a rozhodli sme sa vám odpovedať na to, čo za túto cenu dostanete.

Prestigio Wize Q3

Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€?
Nie je to žiadne terno ale postačí – ioty.sk

Pokiaľ hľadáte cenovo dostupný smartfón do 50€, možno bude pre vás správna voľba práve jednoduchý Prestigio Wize Q3, ktorý je tak cenovo dostupný, až vám to môže byť podozrivé. Nie je v tom však nič nezvyčajné. Cena odpovedá presne tomu, čo si objednáte. Nečakajte vôbec nič extra, skôr len všetko podpriemerné. Za tú cenu je to ale vysoký nadštandard.

Dotykový displej, Android 7.0 či fotoaparát

Telefón sa dá využívať každý deň, menej náročný používateľ ho vôbec nemusí považovať ako druhé zariadenie k špičkovému iPhonu, Samsungu alebo podobne. Displej má uhlopriečku veľmi slušných 5″. Po stranách dokonca nemá rámčeky. Sklame však biedne rozlíšenie a to len 960 x 480 px. Poteší ale možnosť zapojiť až 2 sim karty. Rovnako tak sú tu aj dva fotoaparáty. Ten zadný ponúka rozlíšenie 8 Mpx a automatické zaostrovanie. Kvalitou to je však absolútny podpriemer. O výkon sa stará štvor-jadrový procesor s 1GB operačnej pamäte RAM. Dostupný je dokonca v 4 farbách a pobeží na ňom Android 7.0.

Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€?
Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€? Dá, toto je on – ioty.sk

My sami sme s ním mali tú česť a naše dojmy je možné vyčítať už z prvých viet článku. Telefón má ideálne rozmery a perfektne sa drží v ruke. Okrem iného stojí len 50€ čo je obrovské plus pre každého, kto nechce do zariadenia investovať veľa peňazí. Tak isto je Prestigio aj veľmi ľahké. Sklame však horšia výdrž batérie, nabíjanie každý deň je tu úplná nutnosť pri použití dual-sim a SD karty. Fotografie a video o kvalite len počuli. Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€? Áno dá. Ak ale chcete aspoň trochu kvality, pripravte si radšej 150€ a kúpte niečo od Xiaomi.

Dá sa kúpiť dotykový telefón do 50€? - ioty.sk
Za 100-150€ kúpite kopec kvalitných zariadení napríklad od Xiaomi. 50€ je skrátka veľmi málo – ioty.sk