S kryptomenami je to ako na horskej dráhe. Raz sú hore, inokedy zase dole. Nejeden vďaka nim získal z niekoľkých dolárov milióny, no sú aj takí, ktorí prišli skoro o všetko. BitCoin klesol najviac tento rok. Otázne ale ostáva, či sa ešte jeho nákup oplatí…

BitCoin klesol najviac tento rok, nebol jediný

Trh s kryptomenami zažil nie príliš pekný pád v závere tohto roka. BitCoin klesol najviac tento rok ale nebol ani zďaleka jediným. Svoju hodnotu stratili aj LiteCoin, Etherum a kopec iných menej známych kryptomien.

BitCoin doplatil veľmi silno. Jeho hodnota počas chvíľky spadla o vyše 22%. Momentálne drží hodnotu na úrovni 5527$ (4874€). Pôvodná hodnota sa držala na úrovni okolo 6400$ (5643€). Tento nemalý skok v praxi znamenal, že kryptomena dosiahla svoje ročné minimum. Len tak mimochodom, pamätáte si minulý rok, kedy dosahovala takmer 20 000$ a odborníci vo veľkom tvrdili, že pôjde len a len hore? Tu je v súčasnosti výsledok.

Ostatné kryptomeny dostali tiež slušnú nakladačku. Klesli asi o 16%. Pokiaľ v nich mal niekto tisíce, či dokonca desaťtisíce dolárov (eur) pravdepodobne teraz veľmi banuje.

https://ioty.sk/auto/nova-dacia-sandero-start-na-8000e/
Mnohých stál BitCoin majetok a teraz banujú – ioty.sk?

Horúčka z ľahko zarobených peňazí pomaly ustupuje

Je pravda, že pád sa v podstate ani nedá predpovedať a mnohí sa domnievajú, že v prípade kryptomien ide len o pyramídovú hru. Minulý rok veľa ľudí táto horúčka zasiahla a rozhodli sa do nej zapojiť. Niektorí aj horším spôsobom, kedy použili svoj majetok, ktorého sa vzdali. Momentálne určite banujú a my sa im ani nečudujeme. Sledovať BitCoin v červených číslach po tom, čo do neho niekto investoval nemôže byť nič príjemné.

Na druhú stranu ale nikto nevie, či práve zajtra BitCoin nezačne stúpať a nezastaví sa ešte vyššie ako počas minulého roka. Je to nepredvídateľné. Pokles naopak môže pokračovať. To by tiež nebolo nič moc. Každopádne BitCoin klesol najviac tento rok a v musíme sa s tým zmieriť. Akonáhle sa bude v tomto smere niečo diať, určite vás budeme informovať. Pokiaľ sa pýtaš, či teraz investovať alebo nie, rozhodnutie necháme na tebe. Podľa nášho názoru ide o extrémne riskový segment ale niekto si môže povedať, že risk je zisk…

BitCoin klesol najviac tento rok. Oplatí sa ho nakupovať? - ioty.sk
BitCoin klesol najviac tento rok. Je to risk alebo zisk – ioty.sk

Comments are closed.