V čase, keď väčšina filmových producentov preferuje „bezpečné“ prvky pre divákov, si Keanu Reeves pevne stál za rozhodnutím tvrdo zabrať v prvej časti filmu Johna Wicka. Kontroverzné rozhodnutie o smrti Wickovho psa sa stalo katalyzátorom dejovej línie, ktorá doslova odpálila celý príbeh série a vytvorila kultový fenomén.

Ale prečo práve smrť nevinného šteniatka tak oslovila divákov a stala sa kľúčovým momentom? Vysvetlil to Avclub. Podľa režiséra Davida Leitcha, ktorý prednedávnom oslavoval 10. výročie od premiéry prvého filmu, malo byť utrpenie postavy Johna Wicka stvárnené autenticky.

Producenti mali však voči tejto téme obavy: „Je to zlá karma, nikto nechce vidieť psa zomrieť!“ povedal Leitch. Ich reakcia sa zdala logická – zabíjanie nevinných zvierat na plátne je citlivou témou, ktorá môže negatívne zasiahnuť diváka.

Keanu Reevsa ako silný spojenec krutého scenáru

Ako uvádza Gamesradar, Leitch a spolurežisér Chad Stahelski napoko našli silného spojenca, ktorým nebol nikto iný, ako sám Keanu Reevsa.

Herec nielenže obhajoval autorskú víziu, ale aktívne presadzoval rozhodnutie, ktoré definovalo celú sériu. Reeves, ktorý je známy ako známy milovník psov podporil tento tvrdý krok a zdôraznil, že smrť psa musí prežiť aj on sám na plátne.

Umenie vs. emócie

Keanu Reeves tu ukázal, že umenie niekedy musí zasiahnuť citlivé miesta. Príbeh Johna Wicka bez tragickej straty by nebol tak presvedčivý. Je to paradox: zatiaľ čo film ponúka akčnú zábavu, jeho začiatok v podobe straty blízkeho tvora zasahuje každého milovníka zvierat.