Trend inteligentných náramkov a hodiniek pomaly prichádza aj medzi renomované značky a výrobcov, ktorý sa dlhé roky zaoberali aj výrobou klasických hodiniek. Diesel jednoznačne patrí medzi ne a teraz sa môžeme pozrieť na úplne nové hodinky Diesel On Full Guard 2.5, ktoré prídu na trh v októbri tohto roka!

Diesel On Full Guard 2.5 najmä pre cyklistov

Ak chcete luxus, no zároveň chcete byť digitálny, poväčšine zvolíte pomerne drahé Apple Watch, pretože je to zaručená prestíž, ktorá spoľahlivo funguje. Luxus je ale jedna vec a výnimočnosť zase druhá. Tu s produktom od Apple nikdy nedosiahnete, pretože aj napriek vyššej obstarávacej cene je stále najpredávanejším na trhu. Diesel ale rozhodol, že skúsi vstúpiť do sveta s inteligentnými hodinkami a tak nám predstavuje model Diesel On Full Guard 2.5. Určený je najmä pre cyklistov ale nie je vylúčené, že si ho budú kupovať ľudia aj na bežné nosenie.

Nové hodinky prinášajú perfektný okrúhly digitálny displej, ktorý si najmä v dnešnej dobe veľmi vážime. Väčšina konkurencie si s tradičným kruhovým „ciferníkovým“ displejom veľkú hlavu nerobí a tak sú niektoré produkty skôr sklamaním. Navyše sú hodinky dostupné hneď v niekoľkých prevedeniach.

Diesel On Full Guard 2.5 - Luxusné inteligentné hodinky!
Dostupné sú vo viacerých variantoch – ioty.sk

Nájdeme tu napríklad čiernu, striebornú či sivú. Čo sa týka náramkov, v ponuke je silikón ale aj hnedá/čierna koža a potom kovový ťah, ktorý je zo všetkých najdrahší (rozdiel je ale iba 20€).

Technika

Ani vo vnútri nejde o nič, na čom by sa šetrilo. Operačný systém Watch OS spolupracuje s výkonným procesorom qualcomm® Snapdragon Wear ™ 2100 SoC. Hodinky ponúkajú pripojenie cez Bluetooth a zároveň aj plnú kompatibilitu s iPhonom či akýmkoľvek Andorid smartfónom. Hodinky už tradične vedia zobrazovať všetky možné notifikácie. Rovnako tak ti ukážu prichádzajúce SMS správy, e-maily či dokonca hovory. Výnimkou nie je ani prehrávanie hudby a iné…

Podarený dizajn podčiarkuje displej v tvare kruhu. Diesel On Full Guard 2.5 sú pekným produktom - ioty.sk
Podarený dizajn podčiarkuje displej v tvare kruhu. Diesel On Full Guard 2.5 sú pekným produktom – ioty.sk

Hodinky prinášajú aj funkciu Full Guard 2.5. Funguje tak, že sa automaticky pripojí k asistentovi Google a rýchlo odpovie na všetky vaše otázky. Vďaka zabudovanému GPS modulu budú Diesel On Full Guard 2.5 neustále zaznamenávať vašu aktuálnu pozíciu a vytvárať štatistiky. Hoci sú propagované ako hodinky pre cyklistov, využiť ich môžete aj pri behaní, turistike či jednoducho pri fintesse. Hodinky neustále sledujú aj vašu srdcovú aktivitu vďaka zabudovanému čipu. Obsahujú NFC a podporujú bez-kontaktné platby. Celé zariadenie je navyše vodotesné do hĺbky až 30 metrov!

Cena začína na 349€ a končí na 369€ podľa oficiálnej stránky Diesel. Nie je ale vylúčené, že na Slovensku sa bude cena ešte trošku líšiť. Každopádne Diesel On Full Guard 2.5 vyzerajú ako pekná výzva!

Comments are closed.