Red Dead Redemption 2 je hra, ktorú len nedávno vydalo štúdio Rockstar Games a okamžite získala vo svete obrovský úspech. Táto hra za tri dni zarobila 725 miliónov dolárov, čo hovorí samo o sebe. Dokonalá grafika a prepracovaný príbeh prilákali množstvo konzolových hráčov aby si ju zakúpili. Už onedlho nás ale bude ale čakať veľké prekvapenie. 

Red Dead Redemption 2 – hra roka 2018?

Nebudeme tvrdiť, že sme jej tiež neprepadli. Perfektný westernový titul od tvorcov GTA si nás jednoducho okamžite získal a doslova nás pohltil. Neboli sme evidentne jediný. Za 8 dní dokázali tvorcovia predať až 17 miliónov kópií čo je viac ako sa predalo Red Dead Redemption 1 za celých 8 rokov (15 miliónov kusov). Zaujímavý údaj je tiež ten, že Rockastar Games k týmto dňom predalo aj 100 miliónov kusov populárnej GTA V, ktorá už síce nie je najnovšia, no hráčom stále dokáže ponúknuť širokú škálu zábavy.

To, že je hra perfektná netvrdíme len my a komunita. V podstate sme asi ani nezaznamenali negatívnejšiu recenziu a v rebríčkoch dostáva niekedy aj najvyššie možné hodnotenie, ktorým je 10/10. Hra dokázala prilákať milióny hráčov najmä vďaka prepracovaným trailerom ešte pred vydaním a samozrejme marketingom. Zaujímavé je ale aj to, že úspech získala aj napriek tomu, že westernové obdobie nemusí sadnúť každému. Už dnes sa šepká o Red Dead Redemption 2 ako o hre roka 2018 aj keď finálny verdikt budeme poznať až neskôr.

Red Dead Redemption 2 prinesie novinku, ktorá ťa poteší! - ioty.sk
Red Dead Redemption 2 prinesie novinku, ktorá ťa poteší! – ioty.sk

Red Dead Redemption 2 má pre hráčov prekvapenie

Každá hra má svoj koniec, to je celkom jasné. Red Dead Redemption 2 môže byť aj po skončení tohto príbehu mimoriadna zábava. Postarať by sa o to mohol multiplayer podobne ako v prípade GTA V Online, kde komunita veľmi úspešne funguje dodnes. Už onedlho by mala byť zverejnená public beta multiplayeru, ktorý hre aj po prejdení vdýchne život. O detailoch ťa ešte určite budeme informovať. Každopádne to ale vyzerá, že sa hernému štúdiu Rockstar Games podarilo započať ďalšiu populárnu hernú sériu, ktorú bude okrem GTA do budúcnosti rozbýjať. Skvelá práca!

zdroj: express