Vodiča Mercedesu zachránilo zamknuté auto. Aj takto by sa dala nazvať situácia, ktorá sa prednedávnom odohrala v ďalekej, Juhoafrickej Republike. Na prvý pohľad to nebezpečne nevinne, keď sa však páchateľ pokúsil otvoriť dvere so zbraňou v ruke, to malého modelu GLA sa jednoducho nedostal. 

Vodiča Mercedesu zachránilo zamknuté auto

Zamykáte sa v aute? Nie? Toto vás možno presvedčí v tom, že by ste sa mali. Netvrdíme, že niečo podobné je na Slovensku bežné ale stať sa to môže. Medzi nami kráča kopec individualít, ktorých konanie nevieme dopredu odhadnúť. Následujúce video zachytáva buď pokus o lúpež auta alebo únos osoby (to nevieme). Vieme však, že sa to nepodarilo. Vodiča Mercedesu zachránilo zamknuté auto. Akonáhle sa dostal na parkovisko za rampou, cestu mu zatarasilo strieborné Audi A4. Vyskočil z neho chlap celý v čiernom a s kuklou na hlave a priblížil sa k Mercedesu. So zbraňou v ruke mával na vodiča a čakal, že z vozidla vystúpi.

Z tohto videa mrazí: Vodiča Mercedesu zachránilo zamknuté auto - ioty.sk
Takáto škoda vznikla na Mercedese – ioty.sk

Zachoval chladnú hlavu

V tejto stresujúce situácií ale vodič Mercedesu zachoval chladnú hlavu a v sekunde zaradil spiatočku, keď sa už k nemu blížil aj druhý páchateľ. Pokus otvoriť dvere nevišiel, nakoľko bolo auto zamknuté a jediná úniková cesta viedla cez úzku štrbinu okolo striebornej A4-ky. No a nakoľko bola zaparkovaná tak aby sa okolo nej nedalo prejsť, Mercedes si doslova rozrazil cestu (zboku do nej nabúral, prišom škodu spôsobil aj sebe) a preletel cez medzeru na ulicu. Počas tohto nebezpečného manévru sa síce na sekundu zasekol avšak šťastie sa priklonilo na jeho stranu a auto sa opäť pohlo. Ako by to dopadlo veru nevieme. Jediné čo vieme je fakt, že ak Audi A4 patrilo páchateľovi, tak si okrem poradného problém vyrobili aj nemalú škodu.

V Juhoafrickej Republike sa hovorí, že ak k okienku príde osoba v čiernej helme, najlepšie je zaradiť jednotku a utekať čo to dá. Kriminalita je tu podstatne väčšia ako napríklad u nás. Napriek tomu to nevylučuje fakt, že sa môže niečo podobné stáť komukoľvek z nás. Stačí sa však zamknúť a môže nám to zachrániť nie len život ale aj majetok. Tak do toho!

Comments are closed.