Elon Musk je vizionár, ktorého vám asi netreba predstavovať. Je to jeden z najvplyvnejších technologických mágov 21. storočia. Okrem Tesly a Hyperloopu má v súčasnosti rozbehnuté aj iné projekty. Jedným z nich je aj vesmírny program SpaceX. Teraz sa chystá na let okolo mesiaca. Nové info ohľadom SpaceX BFR. 

SpaceX BFR (The Big Falcon Rocket)

Už sa pomaly blíži chvíľa, kedy Elon Musk oficiálne predstavý svetu tajomného pasažiera, ktorý poletí v nadchádzajúcom SpaceX BFR (The Big Falcon Rocket). Ešte pred tým ale Elon navnadzuje „vesmírnu“ atmosféru pomocou svojho Twitter účtu, kde pridal 2 nové príspevky, týkajúce sa priamo kozmickej lode. Jej dĺžka bude až 106 metrov, čo nám bolo oznámené ešte počas minulého roka. Musk nám tiež prezradil, že v lodi nájdeme až 40 oddelených kabín, ktoré bez problémov odvezú 100 pasažierov.

SpaceX BFR - Elon Musk nám dáva bližší pohľad - ioty.sk
Takto by to mohlo vyzerať v budúcnosti. SpaceX BFR môže byť ešte zaujímavý projekt – ioty.sk

Čo sa týka, pohonu. Booster BFR je poháňaný až 31 motormi Raptor. Samotná loď bude potom poháňaná pomocou siedmych takýchto motorov. Tie budú na spodnej časti usporiadané ako včelí plast. Tweety obsahovali aj informácie ohľadom krídla v blízkosti nosa rakety, ktoré sa v prípade potreby dokáže elektricky rozšíriť.

Tajomný pasažier a let vo štvrtok

Elon Musk nám oznámil, že SpaceX BFR vyštartuje už tento štvrtok. Konkrétny čas ešte presne nepoznáme ale vieme, že už dnes sa dočkáme meno tajomného pasažiera, ktorý bude loď sprevádzať. To, o koho ide má byť odhalené dnes, 17. septembra o 18:00 PT (teda u nás až zajtra o 3:00 ráno). Jednať sa má pritom o Japonského pasažiera. Musk ale rovno vyvrátil dohady o tom, že by sa jednalo o bohatého podnikateľa Yusaku Maezawa alebo legendárneho vývojára videohier Hidea Kojimu.

SpaceX BFR - Elon Musk nám dáva bližší pohľad - ioty.sk
SpaceX BFR – Elon Musk nám dáva bližší pohľad – ioty.sk

Uvidíme teda, čo sa stane. Už dnes samozrejme držíme Elonovi a tiež SpaceX BFR palce aby všetko dobre dopadlo a aby bola cesta okolo mesiaca úspešná. Je to jeden z mála ľudí, ktorý za svojimi projektmi nevidí len zisky ale hlavne inováciu, ktorú môže ľudstvu ponúknuť. Všetky udalosti ohľadom tohoto letu budeme sledovať a pravidelne vás informovať.