Pomerne často vám predstavujeme architektonické skvosty z celého sveta. Sú to zaujímavé byty, domy či napríklad interiéry, ktorými sa môžete inšpirovať. Rezidencia Rio Vista patrí medzi tie, ktoré dokázali skĺbiť moderné tvary, obrovskú rozlohu a nádherný výhľad. Poďme teda na to. 

Rezidencia Rio Vista

Pokiaľ hľadáte zaujímavú rodinnú vilu, ktorá by vás mohla inšpirovať pri výstavbe vášho domu, rezidencia Rio Vista je na to asi ideálna. Nachádza sa v Americkom štáte Dallas a ponúkne nádherný výhľad na rieku Trinity.

Okrem toho je tu celkovo zameraný výhľad na sever aranžovaný v bohatej prírode. Tento dom obklopuje množstvo zelene a vysokých stromov, ktoré dodávajú atmosféru pokoja a ticha. Celková rozloha je obrovských 2 160 metrov štvorcových, čo veru nie je málo. Celý priestor je však maximálne využitý, pôsobí luxusne a moderne. Spĺňa azda všetky atribúty na to, aby mohla byť táto architektúra považovaná za dokonalú.

Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk

Pasívna slnečná orientácia

Rezidencia Rio Vista bola vystavaná tak, aby dokázala využiť čo najviac denného svetla a priestor oživila „prírodným“ spôsobom, pričom ušetrí aj peniaze. Prečo by sme si mali zasvecovať, keď nám môže svietiť slnko? Pasívna slnečná orientácia sa tiahne pozdĺž osi Východ/Západ s výhľadom a prirodzeným svetlom na severe. Ráno vás zasa poteší slnko z východu. Energeticky efektívne stavebné systémy sú spárované s udržateľnými materiálmi na vytvorenie vysoko výkonného, odolného a pasívneho domu.

Celý dom sa skladá z troch častí, ktoré od seba oddeľuje ich rozličná veľkosť a farebný tón. Povrchová úprava je použitá vo forme technicky zvlneného plechu tak ako to majú napríklad niektoré továrne. V „plechových stenách“ potom nájdeme obrovské sklenené panely. Rezidencia Rio Vista ich využíva nie len na nádherné výhľady ale aj na prínos svetla do interiéru, ktorého je skutočne dosť. Aj takýmto „jednoduchým“ spôsobom dokáže šetriť elektriku.

Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk

Umelecké diela

Rezidencia Rio Vista je sama o sebe istým umeleckým dielom. V našich končinách by sme podobnú architektúru hľadali len veľmi ťažko. Moderné priestory, ktoré niekedy možno pripomínajú galériu si však vyslovene pýtajú aj niečo iné ako moderný a komfortný nábytok ladený do neutrálnych farieb. Zaujímavé prvky ako sochy, obrazy a veľké fotografie sa tu nachádzajú takmer na každom kroku. Chceli by ste tu bývať?

Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk Rezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.skRezidencia Rio Vista - Uchváti vás moderným dizajnom dizajnom - ioty.sk

Comments are closed.