Apple dnes na svojom najsledovanejšom evente v roku predstavilo aj celkom nové inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sa tešia príchodu vo svojej už 4. generácii. Medzi hlavné novinky patrí napríklad o čosi väčší displej. Nové Apple Watch určite nesklamali. Pozri sa na to, čo od nich môžeš očakávať! 

Nové Apple Watch majú väčší displej

Asi každému okamžite padne do oka väčší displej, ktorý sa rozprestiera na celej sklenenej časti hodiniek. Jeho rozmery sa zväčšili pri oboch verziách, čo nám zaručene umožní podstatne lepšie ovládanie a aj bohatšie rozloženie ovládacích prvkov. Pokiaľ sa pozrieme na konkrétne čísla Apple Watch, tak je väčší až o 35% a 32%. Vďaka tomu budeme môcť zobrazovať viacej informácií a ponúkne nám aj pohodlnejšie ovládanie.

Nové Apple Watch predstavené, vieme o nich všetko
Predstavené boli 2 verzie nových Apple Watch Series 4 – ioty.sk

Buď len s GPS alebo aj s dátami

U nás sa žiaľ minulá generácia Apple Watch Sereis 3 s LTE nepresadila, nakoľko sa ku našim operátorom ani nedostala. Mohli sme si teda zakúpiť len verziu GPS, korá síce nebola zlá, ale predsalen niekto mohol túžiť telefónovať z hodiniek bez toho, aby mal pri sebe iPhone. Nové Apple Watch nie sú výnimkou a taktiež ponúkajú verziu LTE za príplatok u operátora. Nevieme koľko bude trvať, kým sa táto technológia rozšíri aj k nám, avšak nepredpokladáme, že budeme mať túto možnosť prikúpiť už od začiatku predaja. Najbližšie odhady sú až na rok 2019. Ak teda chcete GPS+LTE, veľmi sa netešte.

Tri farebné kombinácie a nový dizajn

Apple Watch sú dizajnovo veľmi podobné ako súčasná generácia. Je to však len základ, pokiaľ ich nechytíte do ruky a neotočíte naopak. Na zadnej strane sa totižto nachádza sklo tak, ako napríklad na najnovších iPhonoch. Nejde navyše len tak o hocijaké sklo. Konkrétne ide o zafír, ktorý je omnoho odolnejší a nedá sa poškriabať.

Novinka prišla v troch farebných variantoch. Ide o striebornú, vesmírne šedú, no a napokon zlatú. Samozrejmosťou sú ale kolaborácie so značkami ako Nike či exkluzívnou firmou Hermes. Pokiaľ máte nakúpené náramky zo starších Apple Watch, nezúfajte, stále budú pasovať aj na Series 4. Apple zanechalo pôvodný systém.

Nové Apple Watch - ioty.sk
Dizajn hodiniek je viac zaoblený po hranách. Náramky vám ale budú sedieť – ioty.sk

Nové Apple Watch - ioty.sk

Zdravie

Apple tento rok zameralo svoj wearable produkt čo najviac na zdravie. Konkrétne na srdce, ktoré nové hodinky sledujú takmer nepretržite. Pokiaľ vám namerajú nepravidelný tep, automaticky vás pošlú za vašim doktorom. Pomocou digitálnej korunky dokonca dokážú zmerať EKG (elektrický srdcový senzor) už za 30 sekúnd! Ďalšia zaujímavá novinka je detekcia pádu. Pokiaľ hodinky zamerajú podľa dopredu naprogramovaných pohybov vášho tela, že ste spadli a vy nevykazujete známky pohybu, automaticky dokážu zavolať pomoc cez funkciu SOS a nahlásiť im vďaka zabudovanému GPS vašu polohu.

Nové Apple Watch Series 4 - ioty.sk
Hodinky zamedzia tomu aby ste spadli – ioty.sk

Digitálna korunka a silnejší reproduktor

Nové Apple Watch prináša aj vynovenú digitálnu korunku, čo je prvok, na ktorý sme si už všetci zvykli a považujeme ho za veľmi dôležitý pri ovládaní. Novinkou štvrtej generácie je v tomto prípade fakt, že prináša aj haptickú odozvu, čo by malo zjednodušiť používanie v niektorých aplikáciách. Je to možno maličkosť, ale práve tie spolu vytvárajú dokonalý produkt. Navyše aj reproduktor je silnejší. Hodinky vám dajú o sebe vedieť až o 50% hlasnejšie ako doteraz.

Digitálna korunka ponúka haptickú odozvu - ioty.sk nové Apple Watch
Digitálna korunka ponúka haptickú odozvu – ioty.sk

Nové UI

Nové Apple Watch prinášajú aj celkom nové užívateľské rozhranie. To je jednoduchšie a plne využíva väčšie displeje, ktoré prinášajú technológiu edge-to-edge. Všetky aplikácie sú tomuto prispôsobené a Apple garantuje, že sa tu zmestí omnoho viac, ako na doterajšej generácii Series 3. Apple nám taktiež predstavilo nové ciferníky, ktoré vyzerajú elegantnejšie a budete si ich môcť ešte viacej individualizovať. Viac vo videu nižšie…

Ceny

Nové Apple Watch Series 4 veru nebudú lacným špásom. Čo sa týka amerických cien, tak základná verzia s GPS začína na 399$. Pokiaľ budete chcieť aj verziu „cellular“, priplatíte si 100$. Cena bude teda 499$. Dobrou správou je ale fakt, že minuloročný model Series 3 zlacnel a po novom stojí „len“ 279$.