PlayStation 2 bola asi najobľúbenejšia herná konzola mnohých z nás. Spoločnosť Sony s ňou urobilo obrovskú dieru do sveta a ukázalo nám omnoho prepracovanejšie hry, ako tie, ktoré ponúkala prvá generácia. V roku 2006 bol už ale predstavený nástupca a klasika začala pomaly upadať prachom. Najnovšie sa v Japonsku končí jeho podpora. PlayStation 2 sa už nebude dať opraviť.

PlayStation 2 sa už nebude dať opraviť

Divízia spoločnosti Sony v Japonku ukončila možnosť opravy konzoly PlayStation 2. Ešte koncom Júna firma oznámila miestnym majiteľom PlayStation 2 poslednú lehotu na žiadosť pre záverečnú opravu hernej konzoly. Pokiaľ stihli do 31. augusta vyplniť túto žiadosť, spoločnosť Sony im ešte zariadenia opraví. Ostatní však majú smolu. U nás sme síce už o PlayStation 2 nepočuli ani nepamätáme, no na prekvapenie inde vo svete sa možno stále nájdu takí ľudia, ktorí si ho zapnú a zahrajú si na ňom staré dobré hry. Niekedy tiež možno z nostalgie.

Na druhú stranu treba podotknúť tiež fakt, že to, že niekto dodnes používa PlayStation 2 nemusí byť skutočne nič výnimočné. Zamyslíme sa už len nad tým, že išlo o najpredávanejšiu a najúspešnejšiu hernú konzolu sveta. Dokonca ani novšie generácie nedokázali jej úspech zatieniť. Sony s PlayStation 2 urobilo veľkú dieru do sveta a ostatným výrobcom ukázalo, ako sa to má robiť.

PlayStation 2 sa už nebude dať opraviť - ioty.sk
PlayStation 2 sa už nebude dať opraviť – ioty.sk

Nedostatok dielov, 18 rokov je 18 rokov

Japonský výrobca dokonca musel zákazníkov oboznámiť aj s tým, že niektoré opravy nebudú môcť byť zrealizované, nakoľko sa neustále míňa počet stále vyrobených náhradných dielov a niečo už nemusí byť jednoducho dostupné. To, že PlayStation 2 sa už nebude dať opraviť podčiarkuje aj fakt, že od jeho predstavenia prešlo dlhých 18 rokov! PS2 bolo predstavené ešte 4. marca 2000 v Japonsku. Po pár mesiacoch (v októbri 2000) už bolo dostupné aj v USA, kde okamžite zožalo obrovský úspech. Tomu hovoríme výdrž.

Nepovedali by sme, že je pre nás prekvapením fakt, že Sony zrazu končí. Povedali by sme radšej, že sú to neskutočný frajeri, keď technickú podporu ponúkali takú dlhú dobu. Povedzme si na rovinu, že počítačové či konzolové hry sú už na celkom inej úrovni ako tie, ktoré sme mohli hrať na PlayStation 2. Dokonca aj mobilné hry ich pár rokov dozadu bez problémov prekonali.

Nostalgia ale stále nekončí. Ak si chcete ešte niekedy zahrať hry na PlayStation 2 a vaša konzola je poškodená, prípadne ste ju vyhodili/predali stále sú tu isté možnosti. Zahrať si môžete aj na PS4. Pomocou Obchodu PlayStation Store, na ktorom sa nachádza obrovský zoznam titul ešte z PS2. Nie sú tu všetky ale tie najlegendárnejšie tu určite bez problémov nájdete. Tak čo, mali ste PlayStation 2?

PlayStation 2 sa už nebude dať opraviť - ioty.sk
Na dnešnom modernom PlayStation 4 si bezproblémovo zahráš hry z PlayStation 2. Pomôže ti PlayStation Store – ioty.sk