Telefón máme pri sebe prakticky nonstop. Je naozaj jedno či sa ideme prejsť večer do parku alebo šoférujeme na služobnej ceste. Skoro vždy je to praktický a užitočný parťák, ktorý nám vie pomôcť s navigáciou, pustiť hudbu či v prípade osamelej chvíle zavolať našim blízkym. Môže sa ocitnúť ale aj v plameňoch. Dokonca vám telefón môže vybuchnúť aj za jazdy v aute. Pozrite si video.

Telefón môže vybuchnúť aj za jazdy v aute

Pokojná jazda sa môže premeniť na horor. Najmä pokiaľ nezvládnete situáciu alebo sa jednoducho zľaknete. Počas jazdy vám môže explodovať baterka na vašom zariadení a tým nie len vás ale aj spolucestujúcich či ľudí v okoloidúcom vozidle ohroziť na živote. Osobne sa o tom presvedčila aj vodička v Číne. Počas jazdy spolu so svojim manželom jej znenazdajky začal dymiť iPhone 6. Na videu je aj krásne vidieť, čo tento požiar zapríčinilo. Bola to nafúknutá batéria, ktorá dokonca svojim tlakom vytlačila obrazovku so svojho pôvodného miesta.

Po prvotnej explózií nastal na chvíľu kľud a telefón len poľahky dymil. Netrvalo ale dlho opäť ho zachvátili plamene na palubnej doske automobilu. Podľa manžela sa počas tohto incidentu so zariadením nikto nehral, nebolo napojené na nabíjačke, nemalo spustenú navigáciu a taktiež nemalo spustenú hudbu cez Bluetooth. Explózia prišla naozaj nečakane. Samozrejme, pokiaľ bol mobil niekde na slnku potom by sme sa nečudovali, že telefón môže vybuchnúť aj za jazdy v aute. Nebolo to však tak.

Neodborná výmená baterky

Majiteľka sa k celému nepríjemnému incidentu už stihla vyjadriť. Podľa jej slov bola na tomto zariadení len prednedávnom menená batéria v neautorizovanom servise. Samozrejme oslovený bol aj servis, ktorý túto batériu menil. Svoju vinu však odmieta. Išlo teda určite o nepríjemnú zhodu náhod. Koniec koncov, nestalo by sa to prvý krát.

Príčinou explózie mohli byť tak isto aj vysoké teploty, ktoré sú momentálne v Číne skoro neznesiteľné. V danú chvíľu bolo v krajine nepríjemných 37 stupňov. Prirátajme si k tomu neodbornú montáž batérie z treťovýroby a taktiež silné slnko. To sú všetko aspekty, ktoré môžu zapríčiniť tragédiu. Pokiaľ teda cestujete, nevystavujte svoj telefón priamo na slnko. Schovajte ho radšej do priehradky. Ak by ste aj vyhrali ruletu a telefón by vybuchol práve vám (čo je samozrejme veľmi nepravdepodobné), okamžite zastavte a pokúsite sa ho dostať von z vozidla.

Telefón môže vybuchnúť aj za jazdy v aute, vznikná z neho nebezpečná zbraň - ioty.sk
Telefón môže vybuchnúť aj za jazdy v aute, vznikná z neho nebezpečná zbraň – ioty.sk

Comments are closed.