Apple je najhodnotnejšia spoločnosť na svete a môže za to predovšetkým jeden produkt, ktorý pred 11 rokmi ukázal, ako budú vyzerať smartfóny v budúcnosti. Je ním samozrejme iPhone, ktorý vybudoval značke pevnú pozíciu na trhu. Každý rok prichádza nový model. Tento krát to bude 12. septembra. Pozrite sa na to ako vyzerá iPhone XS na realistických záberoch. 

iPhone XS

Hoci nám všetkým určite postačujú aj staršie modely, neustále treba inovovať. Zaspať na vavrínoch je pre firmou ako Apple niečo neprípustné. Tento rok sa pokúsi všetkým vyraziť dych cez iPhone XS, ktorý by mal nahradiť súčasnú vlajkovú loď s označením „X“. Určite už nebude mať taký „hype“ ako minulý rok avšak prinesie novinky, ktoré s radosťou využijeme. Minimálne to, že jeho väčšia varianta bude mať uhlopriečku displeja až 6,5″. Podotknúť treba ale to, že nebude väčší ako napríklad súčasný iPhone 8 Plus.

Rovnako tak príde aj menší model s 5,8″ displejom. Môžeme sa tešiť na vylepšený fotoaparát, rýchlejší procesor, USB-C prípojku či napríklad zlaté telo, ktoré je demonštrované aj na dramatickom videu nižšie. Koncept pochádza z Kórei a stojí za nim šikovný dizajnér Lee Gunho. Musíme povedať, že technicky je video zvládnuté na jednotku.

iPhone 9?

Okrem iPhonu XS sa ale máme tešiť ešte na jeden model. Bude ním pravdepodobne smartfón označený ako iPhone 9. Toto zariadenie dokonca prinesie väčší displej ako bude mať menší model XS. 6,1″ uhlopriečka však nebude fungovať na princípe technológie OLED ale LCD. Telefón bude mať aj o čosi hrubšie rámčeky a taktiež celú konštrukciu. Rovnako tak sa tu nemusíme tešiť ani na dvojitú šošovku fotoaparátu, ktorá by mala byť výsadou len drahších modelov.

Ešte je samozrejme skoro hovoriť o detailoch ale predpokladáme, že tento rok bude konferencia v Apple Parku skutočne naložená. Veď okrem nových iPhonov uvidíme aj Apple Watch Series 4 a kto vie ešte čo všetko. Všetko budeme samozrejme sledovať a včas vás o tom informovať.

Nové iPhony by sa mali navždy zbaviť výrazných okrajov okolo displeja. iPhone XS bude vlajkovou loďou spoločnosti - ioty.sk
Nové iPhony by sa mali navždy zbaviť výrazných okrajov okolo displeja. iPhone XS bude vlajkovou loďou spoločnosti – ioty.sk