Smartfóny aktívne používame zhruba 10 rokov. To je možno časová hranica, odkedy môžeme začať hovoriť, že v niektorých situáciach nahrádzajú naše počítače. Neustály prístup na internet, možnosť napísať na nich dlhý text či používať mail a zároveň telefonovať. To všetko z nich robí dokonalé kompaktné zariadenie ku počítaču.  Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi definitívne. Také sú predstavy generálneho riaditeľa. 

Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi

Takéto zariadenia tu leteli tesne pred smartfónmi. Klasické vyklápačky, ktorých jednu časť tvoril displej a tú druhú zase klávesnica, boli mimoriadne populárne už od začiatku 21. storočia.

Potom prišli smartfóny s dotykovým displejom a akosi sa na ne zabudlo. Po novom by sa mohli vrátiť aj keď nie v celkom rovnakej podobe. Nová éra skladacích smartfónov ešte len čaká na to, kedy nastane jej čas. Nebudú to ale dve časti. Pôjde o displej, ktorý budete môcť kedykoľvek zložiť na polku a odložiť do vrecka. Už dnes na tom mnohé známe spoločnosti ako LG či Samsung pracujú. Nie sú ale jediné.

Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi. Tvrdí CEO
Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi. Tvrdí CEO

Zmeníme spôsob, akým používame smartfóny

Čínska spoločnosť dominuje na trhu s mobilnými zariadeniami. Hoci nedrží prvenstvo v predajoch, je minimálne na TOP priečkach čo jej stačí na to, aby mohla zásadnými rozhodnutiami ovplyvňovať trh. Teraz prišla s originálnou myšlienkou, o ktorú sa podelila aj s Nemeckým portálom Welt. Podľa všetkého sa Čínsky gigant pokúsi stať dominantným hráčom v oblasti počítačových zariadení. Nie však takých, aké poznáme dnes. Ako sa vyjadril CEO spoločnosti Huawei:

Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi. Tvrdí CEO - ioty.sk
Smartfóny s flexibilným displejom sú vo vývoji už niekoľko rokov. Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi. Je to iba otázka času – ioty.sk

„Prečo ešte používame počítače? Asi preto lebo displeje smartfónov sú príliš malé a nepohodlné. Zmeníme to. Je možné, že displej budeme môcť zložiť/rozložiť.“

Richard Yu (ktorý je známy ako CEO Huawei) prezradil, že „jeho“ firma bude v budúcnosti pracovať na tom aby klasické desktopové počítače plne nahradila skladacími smartfónmi. Pôjde však o smartfóny, kde sa budú skladať čisto displeje. Okrem iného prezradil aj ďalšie zaujímavé informácie a plány.

Smartfóny prichádzajú po smartfónoch, je to len evolúcia. Hrajú významnú rolu v našich životoch. Doposiaľ neexistuje zariadenie, ktoré by bolo viacej osobné. Je to produkt, ktorý používame v práci, v súkromí, pri platbe či pri zábave. Vďaka umelej inteligencii je navyše ešte múdrejší.“

Podobné plány znejú minimálne veľmi odvážne a zaujímavo. V podstate fandíme nápadom, ktoré môžu posunúť našu spoločnosť smerom vpred a pomôcť ľuďom, ktorý majú napríklad na niektorých miestach problém používať počítač a smartfón súčasne. Podobné riešenie by pomohlo aj vtedy, kedy by sme už so sebou nemuseli vláčiť celú tašku s laptopom a jeho nabíjačkou. Všetko by sme mali pri sebe. Ostáva tu ale stále jedna otázka.

Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi. Tvrdí CEO - ioty.sk
Experimentuje už aj Samsung – ioty.sk

Prečo ľudia používajú počítače?

Spomenutá bola už aj vyššie a ako dôvod bol uvedený fakt, že majú väčšie displeje. V prvom rade by sme podotkli, že nejde len o to. Je to samozrejme fakt ale dôležitá je tu aj klávesnica, pohodlné ovládanie a napríklad ovládanie pomocou myši. To sa všetko bude dať aj so skladacím smartfónom ale pýtame sa: Bude to stále také pohodlné ako dnes? My ako redakcia, ktorá má napísaných vyše 5000 článkov na webovej stránke www.svetapple.sk sami vieme aké je ťažké písať články na mobile či napríklad len na iPade.

Telefón by musel mať pre komfort po rozložení uhlopriečku aspoň 12″ a to hovoríme o úplnom minime. Nevieme si celkom predstaviť, aký by na toto musel byť hrubý. Všetko je to ale možno len otázka času, technológií a materiálov, ktoré sa budú používať. Ak chcete zmeniť tento priemysel k lepšiemu, prečo nie, veď je to obrovská diera na trhu. Treba ale myslieť aj nato, že všetky investície budú zbytočné a o toto zariadenie skrátka nebude taký veľký záujem. Tak či onak Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi, je to len otázka času.

 Huawei nahradí počítače skladacími smartfónmi. Tvrdí CEO
Technológia od LG – ioty.sk