Ako píše The Verge, poločnosť DeLorean Motor Company odhalila prvé snímky pripravovaného elektromobilu Alpha 5, ktorý je pokusom značky o vzkriesenie legendárneho mena DeLorean v plne elektrickej podobe. Vozidlo označené ako Alpha 5, ktoré zostáva verné klasickému DeLoreanu z 80. rokov minulého storočia (preslávenému vďaka filmu Návrat do budúcnosti), je vybavené ikonickými krídlovými dverami a rýchlosť 100 km/h dosiahne za približne 3 sekundy.

Akcelerácia však týmto nekončí. Pokiaľ bude vozidlo pridávať ďalej, na 88 mph (cca 142 km/h) sa dostane už za 4.4 sekundy. Tomuto budú ťažko konkurovať aj hyperšporty.

Zdroj: DeLorean

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť, ktorá vyvíja model Alpha 5, v skutočnosti nie je tá istá, ktorá navrhla a vyrábala pôvodné vozidla DeLorean. Tá zanikla ešte v roku 1982. Nová spoločnosť so sídlom v Texase, ktorá ponúka náhradné diely majiteľom historických vozidiel DeLorean, prevzala práva na značku DeLorean a v apríli svetu ukázala prvý nástrel „elektrickej“ revolúcie.

Model Alpha 5 by mal byť vybavený 100 kWh batériou s odhadovaným dojazdom cca 480 kilometrov. Maximálna rýchlosť by sa potom mala vyšplhať na 250 km/h, pričom môžeme predpokladať, že bude elektronicky obmedzená. DeLorean ale naznačuje, že tieto špecifikácie budú platiť pre „základný“ model. O žiadnych iných prevedeniach ale značka neinformovala.

Dizajn trochu prekvapil. Je však moderný a úderný

Zdroj: DeLorean

Aj keď DeLorean Alpha 5 naznačuje dedičstvo svojho predchodcu s benzínovým motorom pomocou krídlových dverí a zošikmeného dizajnu, odvážne vymieňa hranatý vzhľad za hladšie krivky a štyri sedadlá namiesto dvoch.

Nutné je však spomenúť, že napriek zjavným rozdielom DeLorean spolupracoval so spoločnosťou Italdesign. V praxi ide o to isté dizajnérske štúdio, ktoré pracovalo aj na modeli DMC-12 z roku 1981. Dnes je vo vlastníctve koncernu Wolkswagen.

Zdroj: DeLorean

Spoločnosť DeLorean plánuje predstaviť model Alpha 5 verejnosti na svojej webovej stránke zajtra ráno, ale už teraz sa môžete zaregistrovať a nahliadnuť na jeho obrázky a špecifikácie. Oficiálne „fyzické“ predstavenie je však naplánované až na 21. augusta v Pebble Beach.

Zdroj: DeLorean